David Weaver, koszykarz Energi Czarni Słupsk: Wynik rozkłada się na cały zespół

- Wolę grać w właśnie takiej wyrównanej drużynie, gdzie odpowiedzialność za wynik rozkłada się na cały zespół - mówi dla energa-czarni.pl podkoszowy Energi Czarni Słupsk David Weaver.
Dla 24-letniego Amerykanina obecny sezon jest drugim na europejskich parkietach. Absolwent uczelni Wake Forest poprzednie rozgrywki spędził w litewskim BC Siauliai. W zespole Czarnych Weaver pełni rolę rezerwowego. Na parkiecie spędza jednak średnio 20 min. w ciągu których zdobywa 7,7 pkt. i 5,1 zbiórki.

- Wolę grać w właśnie takiej wyrównanej drużynie, gdzie odpowiedzialność za wynik rozkłada się na cały zespół. W innym przypadku jest znacznie mniej bezpiecznie, ponieważ gwiazda może wypaść z gry i pojawia się ogromny problem. U nas z kolei nawet jak jeden gracz ma słabszy dzień, to inni mogą pociągnąć mecz i pomóc w odniesieniu wygranej - uważa Amerykanin. Weaver mierzy 209 cm i do Czarnych ściągany był jako center. Trener Dainius Adomaitis ustawia jednak Amerykanina także na pozycji silnego skrzydłowego. - Dobrze czuję się w obu rolach. Kiedy jestem na boisku ze Scottem [Morrisonem, pierwszym środkowy Czarnych], mam naprzeciw siebie szybkich, czasem niższych zawodników, na zasłonach przejmuję gracza kolegi i muszę do takiej gry przestawić się mentalnie. Ale jeśli gram razem ze Scottem, to jest w naszej grze taka pewność, szczególnie w obronie. Bardzo dobrze gra mi się również jako typowy zawodnik podkoszowy, potrafię się realizować jako środkowy. Najważniejsze jest to, co trener ode mnie oczekuje i będę grał tak, jak on sobie tego życzy. Zawsze staram się dać z siebie 110% - dodaje dla oficjalnej strony klubu Weaver.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »