Rewelacyjny Gryf Wejherowo ma swoją gablotę w piwiarni

W pubie Piwiarnia Warka w Wejherowie zawisła gablota poświęcona Gryfowi. Piłkarze III-ligowca są odkryciem Pucharu Polski.
Gryf ma już 90-lat, ale obecny sezon jest najlepszy w historii. Drużyna ze Wzgórza Wolności awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski wygrywając m. in. z Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze. O skromnym klubie z Wejherowa jest ostatnio głośno w Polsce, dumni w dokonań piłkarzy są mieszkańcy miasta. Gryf coraz częściej akcentuje swoją obecność w mieście, teraz ma pierwszą w historii specjalną gablotę poświęconą sukcesom klubu. Zawisła ona w pubie Piwiarnia Warka.

Za szybą obejrzeć można m. in. koszulkę klubową z podpisami piłkarzy oraz zdjęcie drużyny Gryfa Wejherowo z sezonu 2011/2012. - Cieszę się, że w Wejherowie powstało takie miejsce. Serdecznie dziękuje właścicielowi, że pozwolił na powieszenie gabloty - mówił Rafał Szlas, prezes Gryfa.

- Jestem kibicem od wielu lat, gdy otworzyłem ten pub, w głowie powstał mi pomysł, ażeby fani czuli się tutaj, jak u siebie. Udało się i cieszę, że się odsłaniamy tą piękną rzecz. Uważam, że ta gablota jeszcze bardziej skupi wejherowskich kibiców, zawodników i sympatyków naszego ukochanego klubu ze Wzgórza Wolności - tłumaczył Jan Kula, właściciel Piwiarni Warka.

Gryf czeka teraz na losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Jest jedyną drużyną z III ligi (zagra także 5 zespołów z ekstraklasy i po jednym z I i II ligi).

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »