Światowe gwiazdy wrestlingu w Ergo Arenie. Kto konkretnie?

Randy Orton, Mark Henry, Sheamus, Christian, Wade Barrett, Natalya, Alicia Fox i Big Show - kim są największe gwiazdy wrestlingu na świecie, które w piątkowy wieczór wystąpią w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie?
Randy Orton.

Jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship. Oprócz tego pasa zdobywał także pasy Tag Team, Intercontinental oraz Triple Crown. Pas WWE zdobył na gali Night of Champions w 2010 roku. Odebrał go Sheamusowi, a stracił na rzecz Miza. Z kolei na Smackdown w maju 2011 zdobył pas mistrza świata wagi ciężkiej, a stracił go niedługo później na rzecz Christiana. Zarówno Sheamusa, jak i Christiana będzie można obejrzeć w Ergo Arenie w piątkowy wieczór. Orton jest obecnie najpopularniejszym zawodnikiem WWE.

Sheamus.

Niezwykle charakterystyczny zawodnik. Blady jak ściana, rudy jak lis i z sześciocalową blizną na lewym ramieniu. Jest jedynym Irlandczykiem, który był mistrzem WWE. Zdobył ten pas dwukrotnie. Zanim został wrestlerem, pracował jako technik komputerowy, ochroniarz w klubie nocnym i osobisty bodyguard lidera U2 - Bono.

Mark Henry.

Amerykański zawodowy zapaśnik, sztangista, trójboista siłowy (w 1995 r. pobił rekord świata w przysiadzie ze sztangą - 430 kg) i strongman. Wrestlingiem zajął się po 15 latach kariery sportowej, z miejsca stając się jednym z najpopularniejszych zawodników. Na gali SmackDown 7 października 2011 został zaatakowany przez wracającego do wrestlingu Big Showa, który zniszczył nim stół komentatorski. Okazję do rewanżu będzie miał w... Ergo Arenie, gdyż pojedynek tych dwóch zawodników zaplanowano jako jedną z głównych atrakcji wieczoru.

Christian.

Kanadyjczyk jest niezwykle doświadczonym wrestlerem. W ciągu 17 lat kariery zdobywał następujące pasy: ECW, Intercontinental, Tag Team, European, Hardcore oraz Light Heavyweight. Oprócz wrestlingu zajmuje się też... aktorstwem.

Wade Barrett.

Anglik swoją przygodę z wrestlingiem zaczął stosunkowo późno, ale zdążył zdobyć już tytuł Intercontinental Champion oraz nagrodę Slammy Award 2010 w kategorii Shocker Of the Year. W 2011 roku sklasyfikowano go na 19. miejscu spośród pięciuset najlepszych wrestlerów roku.

Natalya.

Jedna z członkiń słynnej wrestlingowej rodziny Hartów. Do WWE trafiła w 2007 roku, a już rok później została wybrana najlepszą wrestlerką na świecie. W kwietniu 2010, na gali RAW, została też po raz pierwszy mistrzynią tag teamów.

Alicia Fox. Zanim została wrestlerką, pracowała jako... modelka. W WWE zadebiutowała od 2006 roku. W maju 2010 zdobyła po raz pierwszy tytuł Divas Champion.

Big Show.

A właściwie Paul Donald Wight Jr. Przygodę z wrestlingiem rozpoczął w 1995 roku, jest pięciokrotnym mistrzem świata w tej dyscyplinie. Jeden z najpopularniejszych zawodników w historii dyscypliny, ulubieniec zwłaszcza młodszych fanów wrestlingu.