Pierwsza porażka piłkarek ręcznych Vistalu Łączpol Gdynia

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przerwały zwycięski ośmiomeczowy marsz Vistalu Łączpol. Gdynianki walczyły ambitnie, jednak w starciu z mistrzyniami Polski musiały uznać wyższość rywalek.
Piłkarki Zagłębia od pierwszych minut postawiły na niezwykle twardą i szczelną defensywę, co było kluczem do ich końcowego zwycięstwa. Gdynianki miały olbrzymie problemy z przedostaniem się pod pole bramkowe gości i stworzeniem sobie czystej sytuacji strzeleckiej. Co prawda w pierwszej połowie gdynianki za sprawą Karoliny Siódmiak znalazły sposób na rozmontowanie linii obrony Zagłębia i w 26. minucie wyszły na prowadzenie 12:8, jednak późniejsze błędy w ataku podopiecznych Thomasa Orneborga szybko pozwoliły Zagłębiu na odzyskanie inicjatywy.

Swoją dobrą grę, w dalszym ciągu opartą na aktywnej obronie piłkarki Zagłębia kontynuowały w drugiej części spotkania. Imponować mogły zwłaszcza Kinga Byzdra i Karolina Semeniuk-Olchawa, które skutecznie ograniczyły poczynania gdyńskich rozgrywających - Karoliny Szwed, Katarzyny Duran i Moniki Głowińskiej. Piłkarki Łączpolu przez całe spotkanie nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji, w której piłka trafiłaby do kołowej Patrycji Kulwińskiej. Gdynianki, skutecznie blokowane przez piłkarki z Lubina zmuszone były do szukania indywidualnych akcji i rzucania pod presją czasu. Przepychanki i walka wręcz pod bramką Zagłębia mocno nadwątliły siły podopiecznych trenera Orneborga, którym w końcówce najzwyczajniej zabrakło sił. Lubinianki zaś skrzętnie wykorzystywały swoje okazje i na trzy minuty przed końcową syreną wyszły na prowadzenie 21:20. Mimo ambitnych prób piłkarki Vistalu nie były w stanie odpowiedzieć na bramki skutecznych w końcówce Joanny Obrusiewicz i Vanessy Jelić i musiały pogodzić się z końcową porażką. Gdynianki nie mogą jednak długo rozpamiętywać porażki, bowiem już w sobotę czeka je kolejny ważny mecz, tym razem z SPR Lublin.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 22:24 (13:12). Vistal: Mikszto, Własenko - Siódmiak 5, Szwed 4, Sulżycka 3, Głowińska 2, Mateescu 2, Koniuszaniec 2, Jędrzejczyk 1, Królikowska 1, Andrzejewska 1, Duran 1, Lipska 0, Kulwińska 0. Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Obrusiewicz 6, Załęczna 4, Semeniuk-Olchawa 4, Jelić 3, Pielesz 3, Bader 2, Byzdra 2, Piekarz 0, Pałgan 0, Jochynek 0

Pozostałe wyniki 9. kolejki: SPR Lublin - AZS AWF Wrocław 34:22, Finepharm Polkowice - Piotrcovia 21:31, Pogoń Szczecin - KSS Kielce 22:35, AZS Politechnika Koszalin - KPR Jelenia Góra 35:25, Ruch Chorzów - Start Elbląg 34:29.