Najbardziej widowiskowa impreza roku w Ergo Arenie coraz bliżej

W środę pojawią się pierwsze ciężarówki z mieszaniną piachu i gliny, a w piątek Ergo Arena będzie gotowa do przyjęcia najlepszych zawodników na świecie we freestyle motocrossie. Już w sobotę i niedzielę w hali na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się Mistrzostwa Świata FMX Night of the Jumps.
W minioną sobotę najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zmierzyli się w dziewiątej rundzie Mistrzostw Świata w Ostrawie. Faworytem był pochodzący z tego miasta i zarazem urzędujący Mistrz Świata Libor Podmol. Na najwyższym stopniu podium stanął jednak były mistrz świata Remi Bizouard. Dalsze miejsca zajęli Javier Villegas i Petr Pilat.

W nadchodzący weekend zawodnicy mistrzostw świata będą walczyć o punkty podczas dwóch rund w Polsce, które odbędą się w Ergo Arenie. Do składu dołączy reprezentant Botswany Alastair Sayer. Sayer jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie. Jego bardzo widowiskowy i nieco szalony styl od lat nieprzerwanie zjednuje mu widzów dookoła globu. Alastair czuje się świetnie wykonując ewolucje zarówno będąc kołami do góry, jak i kołami w dół. Poza Freestylem Alastair świetnie zna się na "łamaniu" motocykla w powietrzu, czego dowodem może być brązowy medal X Games w Dubaju w konkursie Best Whip. Jakby tego było mało skok wzwyż na motocyklu również nie przysparza mu problemów. Wręcz przeciwnie, Sayer jest jednym z ekspertów tej konkurencji na świecie! W zeszłym roku pobił rekord świata w tej dyscyplinie. Rekord, który został ustanowiony przez Tommy'ego Clowersa aż dziesięć lat wcześniej. Nikomu innemu wcześniej się ta sztuka nie udała. Sayer bezbłędnie pokonał poprzeczkę ustawioną na wysokości aż 11 metrów! Możemy być pewni, że "Jakalas", jak go nazywają przyjaciele, godnie zastąpi kontuzjowanego Josha Sheehana. Niewykluczone, że podejmie próbę wzbicia się motocyklem jeszcze wyżej i pobije tegoroczny wynik Matta Buytena (11,3 metra).

Początek zawodów Night of the Jumps w sobotę 26 listopada o godz. 19 (otwarcie bram o 17), a w niedzielę 27 listopada o godz. 15 (otwarcie bram o 13).

Bilety: 69 zł. Organizator dla chętnych przygotował również specjalne pakiety grupowe przy zakupie powyżej 10 biletów 15% zniżki, przy zakupie powyżej 20 biletów 30% zniżki oraz pakiety VIP w cenie 415,00 zł. Wszystkie wejściówki są dostępne w sprzedaży na stronie: www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju. Bilety w kasie Ergo Areny do nabycia od poniedziałku do soboty w godz. 10-19, oraz w niedzielę w godz. 10-15.