Anna Rogowska przygotowuje się do nowego sezonu. Było RPA, jest Spała

Rekordzistka Polski w skoku o tyczce Anna Rogowska (SKLA Sopot) rozpoczęła już przygotowania do olimpijskiego sezonu. Niemal cały listopad spędziła w RPA, a obecnie przebywa na zgrupowaniu w Spale.
Mistrzyni świata w skoku o tyczce z 2009 roku przebywała w RPA od 8 do 30 listopada. Razem z nią do Afryki polecieli trener i mąż Jacek Torliński, 7. zawodnik ostatnich mistrzostw świata Mateusz Didenkow oraz 6. zawodniczka MŚ juniorek młodszych Agnieszka Kolasa (wszyscy SKLA)

- W RPA było bardzo gorąco, temperatura sięgała 35 stopni - pisze na swojej stronie internetowe Rogowska. - Z tego powodu pierwszy trening zaczynaliśy wcześnie rano, a drugi późnym popołudniem. Pogoda dopisywała, jak to w Afryce. Zajęliśmy się głównie treningiem ogólnorozwojowym, dużo skoczności, biegania, sprawności ogólnej, w tym również skakanie o tyczce.

W trakcie zgrupowania do RPA dotarła informacja, że Rada IAAF podjęła w Monte Carlo oficjalną decyzję o przyznaniu organizacji halowych mistrzostw świata 2014 Sopotowi, czyli mieście, w którym mieszka zawodniczka.

- To dla mnie wspaniała wiadomość. Nie dość, że halowe mistrzostwa świata odbędą się w Polsce, to na dodatek w Sopocie, czyli w moim ukochanym mieście. To było już niemal pewne, ale do czasu podjęcia ostatecznej decyzji nie można było świętować. Zapowiada się fajna impreza. Polska będzie się mogła pokazać z dobrej strony jeśli chodzi o organizację. Mam też nadzieję, że znakomicie zaprezentują się tam nasi lekkoatleci - podkreśla Rogowska. - Jak dotąd w halowych mistrzostwach świata udało mi się zdobyć brąz i srebro. Czemu w Sopocie nie miałabym dołożyć do tego złota? To dla mnie ogromne wyzwanie i marzenie, które będę próbowała zrealizować. Dotychczas w Polsce startowałam na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2003 roku. Od tego brązowego medalu w Bydgoszczy tak naprawdę zaczęła się moja kariera. Wtedy nasza ekipa zdobyła tych medali aż szesnaście, więc jak widać nasi kibice mocno i skutecznie dopingują. Przygotowania do HMŚ dopiero teraz ruszą pełną parą. Chętnie bym się przyłączyła do akcji promującej tę imprezę, podobnie jak wielu innych lekkoatletów. Wszyscy przyjęliśmy decyzję Rady IAAF z wielkim entuzjazmem - nie kryje radości Rogowska.

Co ciekawe hala Ergo Arena, w której odbędą się mistrzostwa, usytuowana jest bardzo blisko jej domu.

- To około trzech minut jazdy samochodem. Ergo Arena jest świetnym miejscem na imprezy sportowe. Byłam tam między innymi na zawodach siatkarzy. Atmosfera jaka panuje w środku jest wspaniała. Na pewno halowe mistrzostwa świata w 2014 zostaną znakomicie zorganizowane - podsumowuje Rogowska.