Sylwia Gruchała ma dość. Zmienia klub!

Najlepsza polska florecistka złożyła w siedzibie gdańskiego Sietomu AZS AWFiS podanie o zmianę barw klubowych. Od nowego roku ma reprezentować barwy AZS Warszawa.

DODAJ DO ULUBIONYCH NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!- Do przyszłego tygodnia wniosek Sylwii zostanie rozpatrzony, ale to tylko formalność. Przepisy mówią jednoznacznie, że jeśli zawodnik wyrazi taką wolę między mistrzostwami świata a 1 stycznia, klub musi wyrazić na to zgodę - mówi Ryszard Sobczak, prezes Sietomu.

Gruchała jest już trzecią florecistką, która zamienia Sietom na AZS. Wcześniej barwy klubowe zmieniła w ten sposób Katarzyna Kryczało i Magdalena Mroczkiewicz. - Nie chcę się teraz wypowiadać o przyczynach tego co się dzieje. Czy jestem zaskoczony? Sytuacja od dłuższego czasu wskazywała, że może do tego dojść - nie ukrywa Sobczak.

Obecnie Gruchała przebywa na zgrupowaniu kadry w Cetniewie. - Nie wiem kto teraz będzie jej trenerem w klubie [w Gdańsku Gruchała trenowała u boku Adama Kaszubowskiego], ale ze szkoleniowego punktu widzenia to może być zła decyzja. Moim zdaniem Sylwia chce się uwolnić od reżimu ciężkich treningów - mówi selekcjoner kadry Longin Szmit. Sama zawodniczka powiedziała, że jedynym powodem jej decyzji są względy osobiste.