Piotr Myszka żeglarskim wicemistrzem świata. Przemysław Miarczyński z kwalifikacją olimpijską

Ze srebrnym medalem żeglarskich mistrzostw świata w klasie RS:X wraca z australijskiego Perth Piotr Myszka, który nie obronił wywalczone przed rokiem tytułu. Na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Miarczyński, jednak to on zdołał wywalczyć kwalifikację olimpijską
Choć do ostatniego wyścigu mistrzowskich regat Myszka przystępował jako lider, to nie udało mu się obronić pierwszego miejsca. O niepowodzeniu gdańskiego żeglarza zadecydował jego słabszy start do wyścigu. Ostatecznie w decydującym o przyznaniu medali wyścigu Myszka był ósmy. Jego największy konkurent do złota Holender Dorian van Rijsselberghe przypłynął na czwartym miejscu i to on wywalczył złoty krążek. W finałowym wyścigu nie powiodło się również Miarczyńskiemu, który przed jego rozpoczęciem znajdował się na trzecim miejscu. Do mety przypłynął jednak na siódmym miejscu, tuż za plecami Izraelczyka Nimroda Mashicha, który dzięki temu stanął na trzecim stopniu podium.Miarczyński nie ma jednak powodów do narzekań. Dzięki wywalczeniu czwartego miejsca to on, a nie Myszka wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Miarczyńskiemu udało się utrzymać przewagę punktową nad Myszką, którą wypracował sobie podczas startów w zawodach Pucharu Świata w Weymouth oraz na rozegranych na tym samym akwenie regatach przedolimpijskich.

Do Londynu pojadą również Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki, którzy w klasie Star mistrzostwa świata zakończyli na czwartym miejscu.