Vistal Łączpol Gdynia zorganizuje turniej finałowy Pucharu Polski?

Dzięki wyeliminowaniu KPR Jelenia Góra i Ruchu Chorzów piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia awansowały do turnieju Final Four Pucharu Polski. Niewykluczone, że impreza odbędzie się w Gdyni
Oprócz gdynianek o Puchar Polski walczyć będą także AZS Politechnika Koszalińska, SPR Lublin i Piotrcovia. I właśnie zespół z Piotrkowa będzie półfinałowym przeciwnikiem Łączpolu. Drugą parę tworzą AZS Politechnika i SPR. Turniej Final Four odbędzie się w dniach 31 marca - 1 kwietnia. Na razie nie jest znany gospodarz turnieju, jednak niewykluczone, że będzie nim klub z Gdyni, który już złożył swoją ofertę organizacji zawodów do ZPRP. - Mamy nadzieję, że związek przyjmie naszą ofertę - mówi portalowi trojmiasto.pl wiceprezes gdyńskiego klubu Łukasz Matyka. W konkursie brać udział mogą nie tylko kluby, które awansowały do Final Four, również te, które nie będą uczestniczyć w turnieju. Rozstrzygnięcie, kto zostanie gospodarzem imprezy zapadnie po 31 stycznia.

W zeszłym sezonie turniej Final Four odbył się w Pruszkowie. Po Puchar Polski sięgnęły wówczas piłkarki ręczne Zagłębia Lubin, które w finale po dogrywce pokonały Vistal Łączpol 33:32.