Trójmiejskie Gwiazdy Sportu 2011. Piotr Myszka wygrywa po raz pierwszy

Żeglarz Piotr Myszka, trener żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski oraz siatkarki Atomu Trefl Sopot - to zwycięzcy plebiscytu "Gazety" Trójmiejskie Gwiazdy Sportu 2011
Piątkowa gala w sopockim klubie Dream Club zamknęła ósmą edycję naszego plebiscytu. Kibice wybrali najpopularniejszych sportowców oraz drużynę, natomiast dziennikarze trójmiejskich mediów wskazali najlepszych ich zdaniem trenerów.

Sportowcem roku 2011 w Trójmieście został żeglarz AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka - specjalista od pływania na desce z żaglem. Przed rokiem, jako mistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy, niespodziewanie przegrał z wioślarzem Adamem Korolem. W 2011 r. Myszka znów rządził na największych imprezach - został wicemistrzem świata i zdobył złoto mistrzostw Europy. Jednak najważniejszą rywalizację - wewnątrztrójmiejską - przegrał. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie Polskę reprezentować bowiem będzie Przemysław Miarczyński (w naszym plebiscycie zajął 4. miejsce). Sopocianin był skuteczniejszy w zawodach niższej rangi (Puchary Świata) i dzięki temu to on pojedzie do Londynu.

Może laur w naszym plebiscycie będzie dla Myszki choć małym pocieszeniem. - Jestem bardzo szczęśliwy i zaskoczony! Zwycięstwo w tak prestiżowym plebiscycie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Żałuję, że statuetki nie mogę odebrać osobiście, ale przebywam na zgrupowaniu przed lutowymi mistrzostwami Europy na portugalskiej Maderze - powiedział nam sportowiec 2011 roku według czytelników "Gazety" w rozmowie telefonicznej tuż po zakończeniu gali.

Drugie miejsce zajął kolejny żeglarz Mateusz Kusznierewicz, który do Trójmiasta przeprowadził się niedawno, ale już zdobywa medale dla Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. W 2011 r. razem z Dominikiem Życkim wywalczył wicemistrzostwo Europy w klasie Star. Na trzecim miejscu uplasowała się prawdziwa weteranka Trójmiejskich Gwiazd Sportu tyczkarka Anna Rogowska, która w czołówce naszego plebiscytu znajduje się nieprzerwanie od ośmiu lat.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco!


Najlepszą drużyną zostały siatkarki Atomu Trefl Sopot, które w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze Kobiet zdobyły wicemistrzostwo Polski i zapewniły sobie udział w Lidze Mistrzyń, gdzie radzą sobie całkiem nieźle. W najlepszej "10" sportowców znalazła się również największa gwiazda zespołu Neriman Ozsoy, która niestety nie zagra już w Atomie. W najbliższych miesiącach będzie występowała w Rosji, ale nagrodę za 7. miejsce odebrała na naszej gali osobiście i przy okazji pożegnała się z kibicami i Trójmiastem. Za "Atomówkami" znaleźli się koszykarze Asseco Prokom Gdynia - po raz pierwszy w historii plebiscytu nie weszli na najwyższy stopień podium - oraz siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk.

Trenerem roku głosami dziennikarzy został Stanisław Chomski, jeden z głównych architektów awansu żużlowców Lotosu Wybrzeże do ekstraligi. Tuż za nim uplasował się trener Atomu Alessandro Chiappini, a na trzecim miejscu dość niespodziewanie szkoleniowiec rugbistów Arki Gdynia Maciej Stachura.

Tradycyjnie na naszej gali uhonorowaliśmy również mecenasa roku (firma PGE) oraz największe sportowe objawienia Gdańska (dżudoczka Wybrzeża Halima Mohamed-Seghir), Sopotu (żeglarz SKŻ Hestia Paweł Tarnowski) oraz Gdyni (specjalista od jazdy gokartami Marcel Grudziński).

SPORTOWIEC ROKU

1. Piotr Myszka
2. Mateusz Kusznierewicz
3. Anna Rogowska
4. Przemysław Miarczyński
5. Sylwia Gruchała
6. Abdou Razack Traore
7. Neriman Ozsoy
8. Adam Hrycaniuk
9. Darcy Ward
10. Karolina Tymińska
11. Łukasz Szostek
12. Mateusz Didenkow


DRUŻYNA ROKU

1. Atom Trefl Sopot
2. Asseco Prokom Gdynia
3. Lotos Trefl Gdańsk
4. Lotos Wybrzeże Gdańsk
5. Lechia Gdańsk
6. Arka Gdynia

TRENER ROKU

1. Stanisław Chomski
2. Alessandro Chiappini
3. Maciej Stachura