Bałtyk Gdynia testuje Amerykanina, Nigeryjczyka i... piłkarza Arki

Amerykanin Lawrence Papaleo, Nigeryjczyk Samuel Obi Uche i Krzysztof Bułka to piłkarze testowani przez występujący w II lidze Bałtyk Gdynia. - Uche jesteśmy zachwyceni, pozostali jeszcze muszą pokazać swoją przydatność - mówi Filip Żemojtel, członek sztabu trenerskiego Bałtyku.
Szkoleniowiec Bałtyku Adam Topolski szuka wzmocnień przed rundą wiosenną II ligi, podczas której gdynianie będą musieli mocno się sprężyć, by uniknąć walki o utrzymanie do ostatnich kolejek. Pomóc ma w tym m.in.. Obi Uche, 22-letni Nigeryjczyk, obecnie zawodnik III-ligowego Włókniarza Zelów, dla którego tylko w minionym roku zdobył 11 bramek. - Samuel na testach wypadł świetnie, ma duże szanse na angaż - zdradza Żemojtel. - W tej chwili nie ma go już u nas, pojechał do Łodzi załatwić kwestie mieszkaniowe i pobytowe, kończy mu się bowiem wiza. Ale wkrótce wróci i będziemy go dalej oglądać.

Innym zawodnikiem testowanym w Bałtyku jest Papaleo, 23-letni napastnik rodem z USA, który ostatnio grał w uniwersyteckim zespole Syracuse. - Przyjechał dopiero w sobotę, odbył jeden trening, za wcześnie więc, by ocenić jego przydatność - wyjaśnia Żemojtel. - Zostanie z nami jednak przynajmniej tydzień, więc jeszcze jest sporo czasu na decyzję.

Sporą niespodzianką jest zaś obecność na testach Bułki, którego trener Arki Petr Nemec nie potrzebuje w drużynie i niedawno odesłał go do rezerw. - To z pewnością doświadczony zawodnik, ma za sobą grę w ekstraklasie. Trener Topolski musi jednak ocenić, czy Bułka pasuje mu do koncepcji - tłumaczy Żemojtel. Bułka wziął udział w sobotniej grze wewnętrznej zespołu. Pokazał niewiele, zresztą tak jak pozostali testowani zawodnicy, gdyż w trakcie meczu obficie zaczął padać śnieg. - Aura rzeczywiście trochę nam przeszkodziła, ale teraz świeci już słońce, a my wracamy do pracy - dodaje Żemojtel.