Były reprezentant Polski Piotr Włodarczyk został trenerem. Na początek będzie asystentem w Bałtyku Gdynia

Piotr Włodarczyk, który niegdyś w barwach Legii Warszawa sięgnął po mistrzostwo Polski, a jako reprezentant kraju brał udział w eliminacjach do MŚ 2006, został asystentem trenera II-ligowego Bałtyku Gdynia Adama Topolskiego.
- To dla mnie duże wyzwanie i szansa na poznanie piłki z innej strony - wyjaśnia Włodarczyk. - Póki co będę tylko asystentem trenera Topolskiego, zresztą on sam wyszedł z tym pomysłem. Nie wahałem się ani chwili. Będę zajmować się głównie szkoleniem naszych napastników.

I z pewnością będzie miał kolegom wiele do przekazania. Zagrał w 284 meczach polskiej ekstraklasy, zdobył w nich 92 bramki. Występował też we Francji i Grecji, był reprezentantem Polski. W koszulce w orłem na piersi rozegrał cztery mecze i zdobył dwa gole - Miło wspominam te czasy, a teraz doświadczeniem będę się dzielić z kolegami.

Włodarczyk będzie jednak nadal czynnym graczem Bałtyku. - To priorytet, na pierwszym miejscu wciąż jestem zawodnikiem, dopiero na drugim adeptem trenerki - dodaje. - Rozpocząłem teraz kurs trenerski, staram się o licencję UEFA-A, czyli trenera drugiej klasy. Ale nie wykluczam, że pójdę jeszcze dalej w tym kierunku - podkreśla.