Jak to się robi w II lidze. Konkretnie - w Druteksie Bytovia. Ale testy!

Amerykanin, Norweg, Ukrainiec już są, Hiszpan, Bułgar, Białorusin i kolejny Ukrainiec mają przyjechać. Ponadto kilku piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie. II-ligowa Drutex Bytovia testuje tej zimy na potęgę.
Trener Waldemar Walkusz do tej pory sprawdził 10 zawodników, a najlepsze wrażenie zrobił na nim Norweg

Kent Havard Eriksen. Piłkarz, który ostatnio grał w Norwegii na tym samym szczeblu rozgrywek co Bytovia (tamtejsza III liga) zdobył dla klubu Funnefoss/Vormsund IL 29 goli w 24 meczach! Już w barwach bytowian, w wygranym 5:3 sparingu z Pomorzem Potęgowo, Eriksen zdobył dwie bramki. Jest więc wielce prawdopodobne, że Norweg w rundzie wiosennej wzmocni Bytovię.

Wśród testowanych są również Amerykanin Alexander Nimo (kiedyś był w kadrze klubu ligi MLS Real Salt Lake City, ale nie rozegrał w nim ani jednego meczu) oraz Ukrainiec Jurij Suchomłyn. 28-letni napastnik w swojej karierze grał w takich klubach jak Kniaża Szczasływe, Borysfen Boryspil, Obołon Kijów, Delta Warszawa oraz Pogoń Oleśnica.Bytovia sprawdza również piłkarzy polskich, wśród nich są zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie: Grzegorz Jakosz (104 występy w barwach Górnika Zabrze, Polonii Warszawa, Arki Gdynia oraz Odry Wodzisław, ostatnio Chojniczanka) oraz Jakub Zabłocki (48 występów i 10 goli w barwach Korony Kielce, Polonii Bytom i Lechii Gdańsk). Oprócz nich z zespołem trenują Piotr Lisowski (Jantar Ustka), Patryk Baranowski (Chemik Police), Artur Kowalczyk (Drawa Drawsko Pomorskie), Łukasz Wiśniewski (Lechia Gdańsk) oraz Marcin Rawski (Legionovia). Ciekawie przedstawia się też lista piłkarzy, którzy mają być testowani w najbliższym czasie. Są wśród nich Bułgar Antonio Michajłow - były zawodnik juniorskich zespołów AC Milan, Hiszpan Jose Luis Cabrera Cava - wychowanek Realu Madryt, który nigdy nie przebił się do pierwszego zespołu "Królewskich", ale grał w takich klubach jak Almeria, Alaves, a ostatnio Cordoba CF, Białorusin Andriej Lasiuk (29 l.) - ostatnio piłkarz Dniepru Mohylew, który w 2010 roku był testowany przez GKS Bełchatów oraz Ukrainiec Witalij Procenko z Worsklej Połtawa. Bytovia zaprosiła również na testy kolejnego zawodnika z przeszłością w ekstraklasie - Damiana Nawrocika (95 meczów i 14 goli w barwach Lecha Poznań oraz Arki Gdynia, ostatnio Jarota Jarocin).