Sport.pl

Gwiazdy rugby z Walii przyjadą do Cetniewa!

Walijscy rugbiści przyjadą nad polskie morze przygotowywać się do jednej z najważniejszych imprez w roku - Pucharu Sześciu Narodów.
Walijczycy już w ubiegłym roku dwukrotnie gościli w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie przygotowywali się do finałów Pucharu Świata, który jesienią był rozgrywany w Nowej Zelandii - przypomina Polska Dziennik Bałtycki. Rugbiści Walii chwalili sobie warunki w Spale, a ich szczególnym uznaniem cieszyła się kriokomora - miejsce, w którym za sprawą ekstremalnie niskich temperatur leczy się urazy i kontuzje. W tym roku gwiazdy rugby z Walii znów przyjadą do Polski, ale tym razem do Władysławowa, do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.- Skontaktowali się z nami mailowo, a następnie przyjechali na wizytację, która musiała wypaść pomyślnie, skoro zdecydowali się na zgrupowanie w naszym ośrodku - mówi w rozmowie z portalem RugbyPolska.pl Aurelia Bekisz z Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.

"Polska" dodaje, że przyjazd Walijczyków to w dużej mierze zasługa Grzegorza Kacały, najlepszego polskiego rugbisty w historii, którry obecnie jest trener Lechii Gdańsk, a w latach 1997-2001 był zawodnikiem RFC Cardiff, czołowego europejskiego klubu.

- Zostało mi trochę znajomości. Rozmawiałem z trenerem kopaczy oraz trenerem ataku i udało mi się ich przekonać, żeby tym razem przyjechali do Cetniewa - mówi "Polsce" Kacała.

Walijczycy będą trenować w Polsce przed kolejną edycją Pucharu Sześciu Narodów, czyli najważniejszą, oprócz Pucharu Świata, imprezą rugby. Puchar Sześciu Narodów startuje 4 lutego. Rugbiści Walii będą w Cetniewie od 22 do 29 stycznia.

Jak dodaje "Polska" polskie drużyny nie mają szans na sparing z tak silnym rywalem.

Więcej o: