KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:35. Skuteczna pogoń gdynianek

Gdy po 35 minutach spotkania z KPR Jelenia Góra piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia przegrywały 17:20, wydawało się, że niemiła niespodzianka może stać się faktem. Ostatecznie, dzięki skutecznemu finiszowi gdynianki zwyciężyły 35:26
Losy spotkania piłkarki Łączpolu rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w drugiej połowie spotkania. W pierwszej inicjatywa należała do zawodniczek KPR, które do przerwy prowadziły różnicą dwóch goli. Na drugie 30 minut gdynianki wyszły już znacznie mocniej skoncentrowane, a co najważniejsze, skuteczniejsze. Dzięki dobrej grze w ataku, a także uszczelnionej defensywie Vistal w 45. minucie wyszedł na prowadzenie, które powiększał z minuty na minutę. W końcówce podopieczne Thomasa Orneborga całkowicie zdominowały rywalki, odnosząc cenne, bo wywalczone po trudnym meczu, zwycięstwo.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:35 (18:16)

KPR: Kozłowska - Załoga 8, Dąbrowska 6, Dorowska 5, Buklarewicz 3, Fursewicz 2, Galińska 1, Marceluk 1, Uzar 0, Kubicka 0, Szeluk 0, Popielarz 0

Vistal Łączpol: Mikszto, Brzezińska - Szwed 8, Duran 6, Kulwińska 4, Siódmiak 4, Jędrzejczyk 3, Mateescu 3, Andrzejewska 2, Białek 2, Koniuszaniec 2, Głowińska 1, Sulżycka 0