Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 35:28. Łatwe zwycięstwo gdynianek

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia bez problemu poradziły sobie z KSS Kielce, wygrywając w meczu 17. kolejki Superligi Kobiet 35:28. Do zwycięstwa gdynianki poprowadziły Karolina Szwed i Patrycja Kulwińska
Rywalki były w stanie dotrzymać kroku gdyniankom tylko przez pierwsze 10 minut spotkania W kolejnych, od stanu 6:5, lepiej spisywał się Łączpol. Podopieczne Thomasa Orneborga systematycznie budowały swoją przewagę, na przerwę schodząc z czterobramkowym prowadzeniem. Dominacja Vistalu uwidoczniła się w drugich 30 minutach spotkania. Na początku drugiej połowy gdynianki dały sobie rzucić tylko dwie bramki, same zaś do siatki rywalek trafiały aż osiem razy. Główna w tym zasługa skutecznej Szwed, która raz za razem pokonywała bramkarkę KSS. W 40. minucie przewaga Łączpolu wzrosła do 10 goli, co nieco zdekoncentrowało gdynianki. Chwilę dekoncentracji Łączpolu wykorzystały kielczanki, nieco zmniejszając swoją stratę. W końcówce gdynianki wróciły do dobrej dyspozycji rzutowej, poprawiły również ustawienie defensywy, co pozwoliło im kontrolować przebieg spotkania do końcowej syreny.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 35:28 (19:15)

Vistal Łączpol: Mikszto, Brzezińska - Szwed 9, Kulwińska 8, Duran 4, Jędrzejczyk 4, Siódmiak 4, Białek 2, Mateescu 2, Koniuszaniec 1, Sulżycka 1, Andrzejewska 0, Głowińska 0, Lipska 0

KSS: Muszioł, Kozieł - Agova 7, Skrzyniarz 5, Piechnik 4, Kot 3, Rosińska 3, Paszkowska 2, Pokrzywka 2, Lalewicz 0, Młynarczyk 0, Nowak 0, Woźniak 0

Pozostałe wyniki 17. kolejki Superligi Kobiet: Finepharm Polkowice - Start Elbląg 20:35, Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 17:32, AZS AWF Wrocław - Piotrcovia 31:29, AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Zagłębie Lubin 17:26, SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 44:24