TBL. Koszykarze Energi Czarni Słupsk pokonali na własnym parkiecie Śląsk Wrocław

Koszykarze Energi Czarni Słupsk wygrali we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 76:65 i umocnili się w czołówce tabeli Tauron Basket Ligi.
Mecz, szczególnie przez trzy pierwsze kwarty, był niezwykle zacięty. Po 30 minutach to goście prowadzili 58:55, ale ostatnia część meczu była popisem słupszczan. Czarni nie dali sobie rzucić punktu przez pierwsze 6,5 minuty IV kwarty, sami zdobyli ich w tym czasie 13, dzięki czemu objęli komfortowe jak na ten mecz prowadzenie 68:58. Potem już tylko kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli różnicą 11 punktów. Największa w tym zasługa Pawła Kikowskiego (bezbłędny w rzutach za trzy) oraz dzielnie walczącego na obu tablicach Scotta Morrisona.

Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 76:65. Kwarty: 19:15, 21:24, 15:19, 21:7. Czarni: Burrell 11, Morrison 10, Białek 7 (1), Hinson 6, Roszyk 6 oraz Kikowski 13 (3), Cesnauskis 10 (2), Weaver 7, Leończyk 6. Śląsk: Graham 15 (3), Calhoun 10 (1), Skibniewski 6, Bogavac 2, Wójcik 0 oraz Diduszko 12, Mladenović 10, Vairogs 8 (1), Bochno 2, Buczak 0.