Piotrcovia - Vistal Łączpol Gdynia 24:29. Zdecydowała druga połowa

Po pierwszych 30 minutach spotkania w Piotrkowie pachniało niespodzianką. Piotrcovia prowadziła bowiem z faworyzowanym Vistalem Łączpol Gdynia 15:12. W drugiej połowie gdynianki były już jednak skuteczniejsze i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa
W pierwszym kwadransie spotkania żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi większej niż jedna bramka. W kolejnych minutach lepiej spisywały się zawodniczki Piotrcovii, głównie dzięki dobrej grze Agaty Wypych. Gdynianki próbowały odpowiadać celnymi rzutami Karoliny Siódmiak, ale to piłkarki z Piotrkowa na przerwę schodziły z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą połową podopieczne trenera Thomasa Orneborga wyszły z mocnym postanowieniem poprawy. Gdynianki przede wszystkim wzmocniły defensywę, zagrały również skuteczniej w ataku. W ciągu 5 minut Vistal doprowadził do remisu 16:16. Gra bramka za bramkę trwała do 45. minuty, kiedy oba zespoły rzuciły po 20 goli. Końcówka to już dominacja gdynianek, które wypracowały sobie kilkubramkową przewagę, utrzymując ją do końca spotkania.

Vistal Łączpol: Mikszto, Brzezińska - Sulżycka 2, Głowińska 2, Jędrzejczyk, Białek, Siódmiak 7, Szwed 3, Mateescu 5, Duran 2, Koniuszaniec 4, Kulwińska 3, Andrzejewska