Maciej Szczęsny trenuje bramkarzy II-ligowej Bytovii!

Były bramkarz reprezentacji Polski, wielokrotny mistrz Polski, ojciec Wojciecha Szczęsnego trenuje razem z bramkarzami Bytovii. Maciej Szczęsny poprowadzi zajęcia, w których wezmą udział Maciej Gostomski, Mateusz Oszmaniec i Krzysztof Oleszkiewicz.
Szczęsny jest obecnie trenerem bramkarzy w ekstraklasowej Koronie Kielce, która podobnie jak Bytovia przebywa na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi. Klub z Kielc zdecydował się pomóc bytowiakom po tym jak drużynę opuścił dotychczasowy trener bramkarzy Bytovii Zdzisław Lewandowski. Pierwsze zajęcia odbyły się w piątek.

- Bytovia pracuje w Turcji w sąsiedztwie naszej drużyny. W związku z tym, że ich trener bramkarzy musiał opuścić obóz, zostaliśmy poproszeni o pomoc. W jej ramach trener Szczęsny poprowadzi kilka jednostek treningowych z bramkarzami Bytovii - tłumaczy dyrektor sportowy Korony Jarosław Niebudek.Szczęsny w latach 1987-1996 występował w barwach warszawskiej Legii z którą dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski (1994, 1995). Zaliczył też występy w Lidze Mistrzów. W 1996 r. przeszedł do Widzewa Łódź, z którym wywalczył mistrzostwo kraju i zanotował kolejne występy w Champions League. W swojej karierze grał jeszcze w Polonii Warszawa i Wiśle Kraków (z tymi zespołami też zdobywał mistrzostwo Polski). Jest ojcem Wojciecha Szczęsnego, bramkarza Arsenalu Londyn i reprezentacji Polski.