PGNiG Superliga. Vistal Łączpol Gdynia pokonał lidera

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia udanie zrewanżowały się SPR Lublin za porażkę w pierwszym starciu tych ekip. Wtedy Vistal przegrał 32:35, ale w sobotni wieczór znalazł już sposób na wicemistrzynie Polski i pokonał je 35:27.
Warto przypomnieć, że Vistal przegrał wcześniej z SPR jeszcze jedną rywalizację, mianowicie o organizację Final Four Pucharu Polski. W sobotę gdynianki były więc bardzo zmotywowane. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie, w której Vistal bezapelacyjnie dominował na parkiecie i na przerwę schodził prowadząc 21:13. Zawodniczki gości zdołały się przebudzić w drugiej odsłonie spotkania, strata z pierwszej połowy była już jednak za wysoka i Vistal zdołał dowieźć wygraną do końca.

Zwycięstwo gdynianek przedłuża ich marzenia o zajęciu drugiego miejsca w fazie zasadniczej sezonu. Walczą o nie właśnie z lubliniankami. Ośmiopunktowe zwycięstwo sprawia, że Vistal ma w tej chwili lepszy bilans w dwumeczu i o ostatecznym kształcie ligowej tabeli zadecyduje ostatnia kolejka.

Vistal Łączpol Gdynia - SPR Lublin 35:27 (21:13). Vistal Łączpol: Mikszto, Własenko - Koniuszaniec 8, Kulwińska 6, Duran 5, Mateescu 5, Sulżycka 5, Siódmiak 3, Głowińska 2, Białek 1, Kobzar 0, Szwed 0. SPR: Baranowska, Gawlik - Repelewska 7, Majerek 6, Wojtas 6, Kocela 2, Nesciaruk 2, Stasiak 2, Rola 1, Wilczek 1, Danielczuk 0, Małek 0.

Pozostałe wyniki: Start Elbląg - Zagłębie Lubin 26:29, Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:28, AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 23:23, Pogoń Szczecin - Piotrcovia 28:26, Finepharm Polkowice - AZS AWF Wrocław (mecz nie odbył się)