Legia Warszawa zagra z Wisłą Kraków o Superpuchar na PGE Arenie? To wciąż możliwe

Mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa i Wisłą Kraków pierwotnie miał odbyć się 11 lutego na Stadionie Narodowym. Po odwołaniu spotkania powstał pomysł aby mecz odbył się w innym terminie na PGE Arenie. To wciąż możliwe - informuje ?Dziennik Bałtycki?.
Propozycję rozegrania meczu o Superpuchar złożyła spółka Lechia-Operator zarządzająca PGE Areną. Rozmowy miały być wznowione po odpadnięciu Legii i Wisły z Ligi Europejskiej kiedy wiadomo już, które terminy na pewno będą wolne. Jednak póki co decyzji nie ma.

- Jesteśmy w stanie zorganizować taki mecz, ale musimy mieć zlecenie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Błażej Jenek, prezes spółki Lechia-Operator. - Umawialiśmy się z Ekstraklasą SA, że jeśli Wisła i Legia odpadną z pucharów, to wrócimy do rozmów. Musi jednak zostać podjęta decyzja o rozegraniu meczu o Superpuchar i musi zostać wyznaczony termin, aby rozmowy wznowić - dodaje.Co na to Ekstraklasa SA?

- Chcemy, aby Superpuchar zachował ciągłość - zapewnia Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA. - Musimy jednak skonsultować to z klubami i wtedy podejmiemy decyzję. Jest jeden wolny termin, aby rozegrać to spotkanie. Dopóki jednak formalności nie zostaną dopięte, to daty nie podam. Mecz musiałby się odbyć przed zakończeniem sezonu ligowego. PGE Arenie to jedna z lokalizacji, która poważnie wchodzi w grę. To piękny stadion, obiekt neutralny i Lechia-Operator sama się zgłosiła, wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom. Chcemy, żeby to był duży stadion, nowoczesny, godny Superpucharu. PGE Arena taka jest - przyznaje Skubis.

Więcej o całej sprawie przeczytasz na stronie "Dziennika Bałtyckiego" http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/524889,superpuchar-moze-byc-na-pge-arenie,id,t.html