Sopot docenił sukcesy Przemysława Miarczyńskiego. Do igrzysk w Londynie podwójne stypendium

Przemysławowi Miarczyńskiemu, który w ubiegłym tygodniu u wybrzeży portugalskiej Madery został mistrzem Europy w żeglarskiej klasie RS:X, sopocki magistrat do czasu igrzysk olimpijskich w Londynie podwoił sportowe stypendium.
Jak pisze portal trojmiasto.pl Miarczyński co miesiąc otrzyma od miasta w sumie około 3 tysięcy złotych.

- Tylko nie wracaj nam z Londynu bez złotego medalu - miał powiedzieć sopockiemu żeglarzowi prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

A już w przyszłym tygodniu "Pont" wyjeżdża do Kadyksu, gdzie od 22 marca odbędzie się jedna z ostatnich imprez przez igrzyskami - mistrzostwa świata.- Mam już od dawna zaplanowany terminarz. Po Kadyksie czekają na mnie jeszcze zawody Pucharu Świata i dużo pływania na akwenie olimpijskim w Weymouth. Igrzyska są moim głównym celem i chcę wrócić z nich ze złotym medalem - powiedział dla trojmiasto.pl zawodnik SKŻ Hestia Sopot i dodał, że podczas igrzysk będzie pływał na nowym sprzęcie.

- Praktycznie na dwa tygodnie przed startem odbierzemy nowe żagle, deski, maszty. Niby wszystko jest takie samo, ale drobne różnice są jednak istotne i ważne będzie aby zdążyć ten sprzęt dobrze opływać, aby później nie było niemiłych niespodzianek - powiedział Miarczyński.