Koszykarze Polpharmy Starogard niespodziewanie przegrali z ŁKS Łódź

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z najgorszą drużyną Tauron Basket Ligi ŁKS Łódź 73:79.
Łódzki zespół przerwał tym samym serię 15 meczów bez zwycięstwa. Starogardzianie przeciwko najsłabszej drużynie ligi obrali niespodziewanie taktykę rzutów za trzy punkty. A że tego dnia razili nieskutecznością zza linii 6,75 m., to stworzyli rywalom szanse do zwycięstwa. Ci wykorzystali to skrupulatnie i m.in. dzięki 12 celnym rzutom za dwa punkty Jakuba Dłuskiego odnieśli pierwsze od 20 listopada zwycięstwo.

md

Polpharma Starogard Gdański - ŁKS Łódź 73:79. Kwarty: 20:20, 22:19, 14:18, 17:22. Polpharma: Simmons 16, Hazzard 11 (3), Śnieg 4, Dąbrowski 3 (1), Wall 0 oraz Hicks 25 (5), Nowakowski 9, Arabas 3 (1), Metelski 2, Paul 0. ŁKS: Dłuski 29, Sulima 15, Szczepaniak 11 (3), Trepka 8, Michalak 8 oraz Zyskowski 7 (1), Bartoszewicz 1, Kenig 0.

Pozostałe wyniki 3. kolejki (7-14): AZS Politechnika Warszawska - AZS Koszalin 82:83, Śląsk Wrocław - PBG Basket Poznań 81:67, Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 66:69.

TABELA TBL (7-14)