Bytovia najbogatszym klubem II ligi? Budżet 2 mln zł!

Aż 100 tys. zł płaci firma Drutex, tytularny sponsor występującej w II lidze Bytovii, firmie zajmującej się utrzymaniem murawy na stadionie w Bytowie. A budżet klubu? Tylko w 2011 r. w Bytowie wydano blisko 2 mln zł.
Podczas walnego zebrania członków Stowarzyszenia Kultury Fizycznej MKS Bytovia Bytów jednym z najciekawszych punktów było odczytanie protokołu, w którym podano do wiadomości, że budżet II-ligowego klubu w 2011 r. wyniósł aż 1 878 322 zł! Rekordowy budżet Bytovia zawdzięcza grubo ponad 80-procentowemu wkładowi firmy Drutex S.A. Co ciekawe, na sam podatek VAT wydano w Bytowie w minionym roku 358 867 zł.Podczas zebrania prezes Bytovii Janusz Wiczkowski opisał też aktualną problematykę klubu. Jednym z jej elementów jest utrzymanie murawy na bytowskim stadionie. Jak się okazało, nie jest ono tanie. Firma opiekująca się m.in. murawą na stadionie Śląska Wrocław za dbanie o stan boiska w Bytowie otrzymuje ok. 100 tys. zł rocznie!

- Trawa została napowietrzona i wyczyszczona. I jeszcze nigdy o tej porze roku nie była taka gęsta i w tak dobrym stanie - cieszy się Rafał Gierszewski z Drutexu, która finansuje utrzymanie murawy.

Więcej o: