Karolina Tymińska czwarta w halowych mistrzostwach świata

Lekkoatletka SKLA Sopot Karolina Tymińska zajęła czwarte miejsce w pięcioboju w halowych mistrzostwach świata w Stambule.
Tymińska nie była zaliczana do faworytek, ale po cichu można było liczyć, że powalczy o medal. Zaczęła jednak źle. W pierwszej konkurencji - biegu na 60 m przez płotki, była jeszcze piąta, ale drugą - skok wzwyż, kompletnie zawaliła. Trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 1,75 i jako pierwsza odpadła w tej konkurencji. Po niej zajmowała 8. miejsce. O jedną pozycję poprawiła się po pchnięciu kulą (była piąta), siódmej lokaty w łącznej klasyfikacji nie udało się jej też poprawić mimo trzeciego miejsca w skoku w dal. Przed ostatnią konkurencją była zatem przedostatnia, ale finisz miała znakomity. W biegu na 800 m zawodniczkę SKLA dopiero na ostatnich metrach wyprzedziła Brytyjka Jessica Ennis. Świetny bieg na 800 m dał Tymińskiej czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji, z wynikiem 4725 pkt. To jej najlepszy wynik w sezonie. Złoto zdobyła Ukrainka Natalia Dobrynska, która poprawiła rekord świata i została pierwszą zawodniczką, która przekroczyła 5 tys. pkt. (5013). Druga była Ennis (4965 pkt.), a trzecia Litwinka Austra Skujyte (4802).