Vistal Łączpol Gdynia awansował do półfinału Superligi Kobiet

Nie było niespodzianki w drugim meczu cwierćfinałowym Superligi piłkarek ręcznych. Vistal Łączpol Gdynia po raz drugi pokonał KPR Jelenia Góra i awansował do półfinału rozgrywek
Po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu 43:33 zdecydowanym faworytkami spotkania rewanżowego była drużyna z Gdyni. I choć podopieczne Thomasa Orneborga od pierwszych minut wypracowały sobie 2-3 bramkową przewagę, to nie były w stanie uciec ambitnie grającym zawodniczkom KPR Jelenia Góra. Do przerwy gdynianki prowadziły tylko jedną bramką, co zwiastowało emocje w drugiej części spotkania.

Po przerwie Łączpol zagrał jednak o wiele lepiej niż w pierwszych 30 minutach. Po kwadransie drugiej odsłony spotkania było 25:21 dla gdynianek, które w kolejnych minutach dorzuciły jeszcze pięć bramek, same zaś nie straciły jednej. Od tego momentu Vistal grał już spokojniej i utrzymał prowadzenie do końcowej syreny.

Dzięki wygranej gdynianki awansowały do półfinału Superligi kobiet. Zmierzą się w nim z SPR Lublin

KPR Jelenia Góra - Vistal Łaczpol Gdynia 29:36 (16:17)

Najwięcej bramek dla KPR: Marta Dąbrowska i Joanna Załoga po 8

Najwięcej bramek dla Vistalu Łączpol: Katrzyna Koniuszaniec 7, Karolina Siódmiak i Loredana Mateescu po 5