Sport.pl

Puchar Polski. Gryf Wejherowo wydał oświadczenie w sprawie meczu z Legią Warszawa

Po pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Gryf złożył protest do PZPN. W meczowym protokole w wyjściowym składzie Legii wpisano Jakuba Rzeźniczaka, a zagrał Artur Jędrzejczyk. Warszawianie wygrali w Wejherowie 3:0, ale teraz grozi im za ten mecz walkower.
Władze Gryfa tonują jednak nastroje i zapewniają, że Gryfowi na walkowerze wcale nie zależy. - Złożyliśmy ten protest, bo nie mieliśmy innego wyboru. Gdy zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji do PZPN, nikt takowego nie był w stanie nam udzielić. Kazano nam napisać protest, bo taki jest regulamin Pucharu Polski - mówi prezes Gryfa Rafał Szlas w rozmowie z Trojmiasto.sport.pl. - Nie chcieliśmy i nie chcemy żadnego walkowera, daleko jesteśmy od prób załatwiania czegokolwiek przy zielonym stoliku.

Klub z Wejherowa wystosował oświadczenie, w którym dokładnie opisuje swoje stanowisko w tej sprawie. Poniżej jego treść:

Zarząd WKS "Gryf" Wejherowo oświadcza, że posiada wszystkie dokumenty związane z rozegranym w dniu 13.03.2012 roku meczem 1/4 PP z Legią Warszawa.

Żądamy w związku z tym szczegółowych, udokumentowanych wyjaśnień w tej sprawie.

Zarząd Klubu oświadcza, że jedyną regulaminową drogą w wyjaśnieniu tej sprawy było złożenie oficjalnego protestu do Wydziału Gier Polskiego ZPN. Protestu w którym to, nie ma ani słowa o walkowerze czy jakimkolwiek innym proponowanym przez nas wyroku w tej sprawie. Nie należy to do naszych kompetencji.

Zareagowaliśmy w ten sposób dlatego, by nasze "eksportowe" drużyny występujące w europejskich pucharach nie popełniały w przyszłości takich błędów. Tym bardziej w przededniu zbliżających się w naszym kraju Mistrzostw Europy.

Legia Warszawa to wielki Klub a jej zawodnicy imponowali naszym mieszkańcom nie tylko sportowym poziomem ale także wielką kulturą osobistą. Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, że mogliśmy gościć w Wejherowie tak zasłużony dla Polski Klub.

Jednak uważamy, że regulaminy rozgrywek ligowych czy pucharowych tworzy się po to by je sumiennie wypełniać. Chcąc dogłębnie wyjaśnić te sprawę proponujemy skonfrontować dokumenty sędziego z dokumentami pozostającymi w naszym p siadaniu. Jesteśmy gotowi przedstawić również zdjęcia z odprawy zawodników Legii, gdzie ewidentnie wiadomo, że w meczu wystąpi Artur Jędrzejczyk a nie Jakub Rzeźniczak.

Gorąco również prosimy i apelujemy by nasz Klub nie był źle postrzegany czy nawet szykanowany za błędy popełnione przez odpowiedzialnych za te sprawy pracowników KP Legi Warszawa SSA.

Zarząd WKS "Gryf" Wejherowo

Komentarze (32)
Puchar Polski. Gryf Wejherowo wydał oświadczenie w sprawie meczu z Legią Warszawa
Zaloguj się
 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 28 razy 10

  Regulamin Pucharu Polski jest taki sam dla wszystkich w tym rowniez Legii .Byc moze tumany z Zarzadu Legii przyzwyczajone sa do specjalnego traktowania ( zwykle tumany wymagaja specjalnej troski) ale wyjatkow nie powinno byc . Albo sie regulaminu przestrzega albo nie ,a jesli nie to rozgrywki o Puchar Polski sa nic nie warte jak kazda rywalizacja z przekretami w tle.

 • skrzypol44

  Oceniono 29 razy 9

  Czy wy zakompleksione buraki z jakiegoś zadupia nie widzicie że przez swoje komentarze jeszcze bardziej się kompromitujecie!!! Po pierwsze LEGIA nie protestuje , po drugie GRYF pokazał że jest drużyną honorową i walkowera nie chce. Wasz KOMPLEKS WARSZAWY nikogo nie interesuje, taplajcie się we własnym gó...e sami Nas w to nie mieszajcie!!!

 • Gość: joza.1971

  Oceniono 31 razy 9

  Jest oczywiste,że trener Gryfa przygotował taktykę pod Rzeżniczaka i cały misterny plan poszedł w diabły.
  Trener bezradnie rozkładał ręce,zawodnicy nie wiedzieli,jak grać.Skorza potrafi wytrącić asy przeciwnikowi pomimo tego,że Legia jechała do Wejherowa na miękkich nogach.

 • bartassa

  Oceniono 18 razy 6

  Jeśliby Gryf napisał protest do PZPN, to by znaczyło, że im zależy na walkowerze - mieli prawo złożyć protest i nie ma w tym nic złego.
  Legia może być ukarana, skoro popełniono błąd w składzie piłkarzy i nic złego w tym też nie ma.

  Natomiast jeśli Gryf będzie ściemniać "słodkim pierdzeniem" teraz, że im nie zależy !!! - to dla nich skończy się to TOTALNYM obciachem !!

 • w.si

  Oceniono 8 razy 4

  ostoja75
  co to znaczy nie musiała , chyba puchar polski to nie sparing wielki fanie piłki nożnej

 • Gość: Magu

  Oceniono 14 razy 4

  Niestety rozejdzie się po kościach pewnie, a byłbym ciekawy jaka byłaby reakacja na walkower 3:0 ... ależ byłby szum ...

 • pawel.ccc

  Oceniono 9 razy 3

  Legia dokonała dwóch zmian w czasie meczu i jednej przed meczem więc trudno zgadnąć jak zostanie potraktowany ten protest. Wszyscy zawodnicy byli zgłoszeni do meczu i trudno powiedzieć czy trener zgłosił zmianę sędziemu przed wejściem drużyny na boisko. Przepisy nie zabraniają zmiany zawodnika jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

 • Gość: 1910

  Oceniono 4 razy 2

  z czym do ludzi polegla hahaha obyście dostali tego walkowera

 • Gość: AA

  Oceniono 6 razy 2

  Co za bzdury piszecie!
  Wszyscy znawcy tematu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX