MŚ w lekkoatletyce w Sopocie 2014. Powstanie nowa hala lekkoatletyczna [FOTO]

Obiekt przygotowywany jest na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Sopocie w 2014 r. To jedyna hala w kraju, w której będą mogli trenować tyczkarze, m.in. nasza Anna Rogowska. A po mistrzostwach korzystać z niej będą dzieci i młodzież z Trójmiasta.
Obiekt będzie miał charakter wielofunkcyjny. W czasie lekkoatletycznych mistrzostw świata pełnić będzie rolę profesjonalnej sali treningowej dla sportowców trzech dyscyplin: skoku o tyczce, skoku w wzwyż i w dal. Nasza mistrzyni olimpijska, tyczkarka Anna Rogowska bardzo chwali ten projekt. Aby trenować w zamkniętej hali, jeździć musiała do... Berlina.

Po zakończeniu mistrzostw obiekt pozostanie halowym ośrodkiem trójmiejskich tyczkarzy, ale przede wszystkim służyć będzie dzieciom i młodzieży. Mają się w niej odbywać się w sportowe zajęcia szkolne i pozalekcyjne treningi dla młodych.

- Planujemy zorganizować otwarty konkurs plastyczny dla dzieci z całego Pomorza. Zachęcimy do tworzenia rysunków związanych z mistrzostwami w lekkiej atletyce. Spośród nadesłanych prac wybierzemy najlepszy, który zostanie naniesiony na elewację jednej ściany hali - mówi autor projektu, Jan Raniszewski.Hala ma powstać w pobliżu skrzyżowania ul. Łokietka i 3 Maja w Sopocie. Jedną ścianą przytulona będzie do Szkoły Podstawowej nr 8. Projekt zakłada 1270 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

W zeszłym tygodniu projekt inwestycji został zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki - czyli spełnia wymogi sportowe. Ale przed inwestorem projektu, czyli miastem Sopot stoi największe wyzwanie - akceptacja ze strony Ministerstwa Sportu. Akceptacja równoznaczna jest z wpisaniem na listę narodowych sportowych obiektów strategicznych, czyli z wyłożeniem przez ministerstwo pieniędzy na inwestycję. Kolejka po fundusze jest długa.

Ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót nastąpi po zatwierdzeniu projektu przez Ministerstwo Sportu i uzyskaniu finansowania.