Piłkarze Gryfa Wejherowo: Wygrać z Legią Warszawa walkowerem? Co to za radość?

PZPN podejmie w poniedziałek decyzję w sprawie pierwszego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski Gryfa Wejherowo z Legią Warszawa. Czy ukarze klub ze stolicy walkowerem? Nawet piłkarze Gryfa tego nie chcą, choć przepisy sugerują taką karę.
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Legia łatwo wygrała w Wejherowie z III-ligowym Gryfem, który jest rewelację tej edycji PP, 3:0. Po meczu wybuchła jednak burza. W protokole z tego spotkania warszawska drużyna umieściła w wyjściowym składzie z nr 25 Jakuba Rzeźniczaka, który w ogóle nie pojawił się na boisku. Zamiast niego zagrał (do 67 minuty) z nr 2 Artur Jędrzejczyk, który wpisany był jako rezerwowy. Po meczu Gryf złożył w tej sprawie protest, a Legii za taki błąd grozi nawet walkower.

W proteście klub z Wejherowa powołał się na paragraf 7 punkt 6 Przepisów w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, który mówi: "Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść: (...) drużyny, w której brał udział zawodnik nieuprawniony do gry albo potwierdzony lub uprawniony na podstawie przedłożonych przez klub niewiarygodnych dokumentów".

Czy Gryfowi należy się walkower? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! »


Co ciekawe, mimo złożonego protestu prezes Gryfa podkreślał potem, że bardziej niż walkowera domaga się wyjaśnienia sprawy, a piłkarz drużyny z Wejherowa Łukasz Krzemiński dodał na łamach "Polski Dziennik Bałtycki": - Gdybyśmy wygrali walkowerem, nie byłby to dla nas wcale powód do radości.

Mimo takich wypowiedzi w Wejherowie z ciekawością czekają na poniedziałkową decyzję PZPN, która ma zapaść o godz. 13.

Co zdecyduje związek? Szef Wydziału Gier Wojciech Jugo zasugerował serwisowi warszawa.sport.pl brak drastycznych decyzji, choć podkreślił, że musi przeprowadzić w tej sprawie postępowanie. Walkowera podpowiada natomiast Andrzej Góra, dyrektor Pomorskiego ZPN, który argumentuje: - W naszym okręgu z tego powodu weryfikowaliśmy mecze jako walkowery nawet w trampkarzach i klasie B.

Rewanżowy mecz Legii z Gryfem odbędzie się we wtorek o godz. 20.30 na Pepsi Arenie.