Sport.pl

Polska - Niemcy w Ergo Arenie. Marcin Lijewski: W Niemczech liczy się teraz Formuła 1 i Bayern Monachium

W ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie (w hiszpańskim Alicante) kadra Bogdana Wenty zagra w poniedziałek towarzyski mecz z reprezentacją Niemiec.
Pomimo towarzyskiego charakteru spotkania, mecz będzie z pewnością bardzo zacięty, jak zresztą każde starcie biało-czerwonych z reprezentacją zachodnich sąsiadów. Jak podkreśla jednak Lijewski, mecz nie wzbudza w Niemczech większego zainteresowania. - Niemcy zostali wyeliminowani z walki o igrzyska w Londynie. Temat zespołu narodowego w piłce ręcznej na jakiś czas zniknął z miejscowych środków masowego przekazu. Teraz liczy się Formuła 1 oraz o awans piłkarzy Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów - powiedział portalowi handball.pl.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Po starciu z Niemcami przyjdzie pora na turniej w Alicante, gdzie "Orły Wenty" będą walczyć o przepustkę na igrzyska w Londynie. Turniej odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia. - Jedziemy tam z zamiarem wygrania tego turnieju - zapowiada Lijewski. - Turniej w Hiszpanii poważnie zaprząta moją uwagę. Na razie przygotowuję się na treningach. Wszystko co teraz robię jest podporządkowane tej imprezie. Każdy mecz trzeba będzie potraktować oddzielnie i podejść do niego z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Zawczasu nie można nastawiać się na konkretne spotkanie. Do Alicante jedziemy z zamiarem wygrania tego turnieju. Jak trzeba będzie, to postaramy się wygrać wszystkie mecze. Wiadomo, że awans z pierwszego miejsca zapewni lepsze rozstawienie w turnieju olimpijskim - podkreślił.

W Alicante rywalami reprezentacji Polski będzie Algieria, Serbia oraz gospodarz turnieju - Hiszpania.

Więcej o:
Skomentuj:
Polska - Niemcy w Ergo Arenie. Marcin Lijewski: W Niemczech liczy się teraz Formuła 1 i Bayern Monachium
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX