Sport.pl

Były piłkarz Bayernu Monachium Sławomir W. wyłudził... 2350 zł

Sławomir W., były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk, Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, wyłudził od trzech osób 2350 zł. Przyznał się do winy i zaproponował, że dobrowolnie podda się karze.
Jak pisze trojmiasto.pl sprawa dotyczy wyłudzeń, do których doszło na przełomie 2010 i 2011 r. Wtedy na terenie kompleksu boiskowego przy ul. Dragana w Gdańsku Sławomir W. przekonał trzy osoby, że zorganizuje dla ich dzieci obóz piłkarski. Pobrał też od nich zaliczki - w sumie 2350 zł. Obóz się jednak nie odbył, a trener i pieniądze zniknęli.

Trojmiasto.pl donosi, że policjanci przez długi czas ustalali miejsce zamieszkania W., który nie miał adresu stałego zameldowania. Ostatecznie, udało im się ustalić, gdzie mieszka.

- Został oskarżony o przywłaszczenie rzeczy ruchomej i postawiono mu trzy zarzuty z paragrafu art. 284 par. 2. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze - mówi dla trojmiasto.pl Magdalena Michalewska, rzecznik gdańskiej policji.

W. najprawdopodobniej zostanie ukarany karą więzienia w zawieszeniu, zapłaci grzywnę i będzie musiał oddać pieniądze pokrzywdzonym.

- Ostatecznie o wysokości kary zdecyduje sąd - mówi prokurator Anna Gurska z prokuratury Gdańsk Śródmieście.

38-letni Sławomir W. to wychowanek Lechii Gdańsk, a także były piłkarz m.in. FC Aarau czy Bayernu, z którym zdobył mistrzostwo Niemiec i grał w Lidze Mistrzów. Rozegrał też cztery mecze w reprezentacji Polski.Więcej o:
Komentarze (20)
Były piłkarz Bayernu Monachium Sławomir W. wyłudził... 2350 zł
Zaloguj się
 • Gość: Mike

  Oceniono 11 razy 11

  Sławek. Co za wstyd...

 • przeprosispadaj

  Oceniono 10 razy 10

  Smutne. Gościu zarabiał dużo i nie potrafił z głową tego zainwestować, a teraz oszukuje rodziców dzieci, którzy mu zaufali. Smutna nauka dla obecnych kopaczy. Zarabiasz. Inwestuj. Oszczędzaj. Inaczej na sportowej emeryturze będzie bida lub kantowania naiwnych.

 • Gość: shaun

  Oceniono 5 razy 5

  Piłkarz Bayernu? O ile pamiętam dali mu raz chwilę pograć w Pucharze Niemiec z jakimiś amatorami. Był też w szerokiej kadrze Bayernu na któryś mecz LM sezonu 1999/2000, pamiętam że nasz komentator piał z zachwytu conajmniej jakby chłop hat-tricka ustrzelił.
  W reprezentacji występował na zasadzie sprawdzenia zaplecza z jakimiś ogórkami typu Łotwa, wyłącznie mecze towarzyskie.

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  to chodzi o wojciechowskiego?

 • Gość: nutz

  Oceniono 8 razy 4

  przede wszystkim chyba gracz GKS-u Katowice

 • konigin

  Oceniono 3 razy 3

  Pilkarz Bayernu ? Nie rozsmieszajcie mnie, bo nie zasne dzisiaj po meczu FC z Marsylia.

 • Gość: Oj

  Oceniono 3 razy 3

  Bida!
  Alkohol!
  Sport zawodowy...

 • matka_bosaka

  Oceniono 5 razy 3

  Honor reprezentanta Polski.

 • voojtass

  Oceniono 2 razy 2

  Wojciechowski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX