Były piłkarz Bayernu Monachium Sławomir W. wyłudził... 2350 zł

Sławomir W., były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk, Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, wyłudził od trzech osób 2350 zł. Przyznał się do winy i zaproponował, że dobrowolnie podda się karze.
Jak pisze trojmiasto.pl sprawa dotyczy wyłudzeń, do których doszło na przełomie 2010 i 2011 r. Wtedy na terenie kompleksu boiskowego przy ul. Dragana w Gdańsku Sławomir W. przekonał trzy osoby, że zorganizuje dla ich dzieci obóz piłkarski. Pobrał też od nich zaliczki - w sumie 2350 zł. Obóz się jednak nie odbył, a trener i pieniądze zniknęli.

Trojmiasto.pl donosi, że policjanci przez długi czas ustalali miejsce zamieszkania W., który nie miał adresu stałego zameldowania. Ostatecznie, udało im się ustalić, gdzie mieszka.

- Został oskarżony o przywłaszczenie rzeczy ruchomej i postawiono mu trzy zarzuty z paragrafu art. 284 par. 2. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze - mówi dla trojmiasto.pl Magdalena Michalewska, rzecznik gdańskiej policji.

W. najprawdopodobniej zostanie ukarany karą więzienia w zawieszeniu, zapłaci grzywnę i będzie musiał oddać pieniądze pokrzywdzonym.

- Ostatecznie o wysokości kary zdecyduje sąd - mówi prokurator Anna Gurska z prokuratury Gdańsk Śródmieście.

38-letni Sławomir W. to wychowanek Lechii Gdańsk, a także były piłkarz m.in. FC Aarau czy Bayernu, z którym zdobył mistrzostwo Niemiec i grał w Lidze Mistrzów. Rozegrał też cztery mecze w reprezentacji Polski.