Sport.pl

Vistal Łączpol Gdynia gotowy na SPR Lublin

Po przerwie na spotkania reprezentacyjne i Final Four Pucharu Polski piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia wracają do rywalizacji play-off Superligi. W weekend gdynianki u siebie dwukrotnie zagrają w półfinale z SPR Lublin
Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Dla podopiecznych Thomasa Orneborga dwumecz z SPR, obok walki o awans do finału play-off, będzie okazją do rewanżu za mecz obu drużyn w finale Pucharu Polski. W nim gdynianki wysoko uległy SPR 29:43. - To był dla nas bardzo zimny prysznic. W półfinale play-off tak słaby występ nie powinien nam się już przytrafić - podkreśla dyrektor klubu Tadeusz Paszkowski. Tym bardziej, że poprawiła się sytuacja kadrowa drużyny. Od wtorku normalnie trenuje już Patrycja Mikszto, której kontuzja kolana uniemożliwiła występ w turnieju Final Four. - O tym, czy Patrycja ostatecznie znajdzie się w składzie zadecyduje trener na krótko przed meczem. Pozostałe zawodniczki są w pełni sił i gotowe na walkę o finał - mówi Paszkowski.

Do finału play-off awansuje zwycięzca trzech spotkań. Po dwóch meczach w Gdyni rywalizacja przeniesie się do Lublina. Jeśli trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie nie rozstrzygną, która z drużyn wywalczy awans, wówczas piąte decydujące spotkanie odbędzie się w Gdyni.

Więcej o: