Sport.pl

Campy Fundacji Realu Madryt po raz pierwszy poza Hiszpanią. Gdynia jednym z gospodarzy

Polska została drugim - po Hiszpanii - krajem, w którym w wakacje Fundacja Realu Madryt zorganizuje campy piłkarskie - cykl obozów treningowych połączonych z nauką języka hiszpańskiego, w których będą mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 9 do 17 lat.
Plany Fundacji ogłosił podczas konferencji prasowej Julio Gonzalez Ronco, dyrektor zarządzający Fundacji. A wakacyjne campy to nie jedyne przedsięwzięcie, które Fundacja Realu Madryt uruchamia w Polsce. Od nowego roku szkolnego planuje także uruchomienie sieci Sportowych Szkół Integracji Społecznej, oferujących darmowe zajęcia sportowe, adresowane szczególnie do dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Wakacyjne campy piłkarskie Fundacji Realu Madryt, organizowane w Polsce we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji i Sportu, odbędą się w czterech miejscowościach - Gdyni, Krakowie, Piszu na Mazurach i w Tworzyjankach w województwie łódzkim. Campy w Gdyni i Krakowie będą miały nieco inny charakter niż te organizowane w Piszu i Tworzyjankach. W Krakowie i Gdyni uczestnicy, po każdym dniu treningu, będą wracać do domów, natomiast obozy w Piszu i Tworzyjankach zostaną zorganizowane z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem. Wszelkie szczegółowe informacje na temat campów będą publikowane na stronie internetowej Fundacji - www.campy.com.pl.

Udział w wakacyjnych campach Fundacji Realu jest odpłatny - uczestnictwo jednej osoby za 9-dniowy cykl treningów i nauki języka hiszpańskiego wraz z dodatkowymi zajęciami kosztuje 1,5 tys. zł, niezależnie od tego, czy jest to cykl treningów stacjonarnych, czy też camp z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dochody z organizacji wakacyjnych campów będą przeznaczone na finansowanie innego przedsięwzięcia w Polsce, a mianowicie Sportowych Szkół Integracji Społecznej, oferujących dzieciom z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym pozalekcyjne zajęcia sportowe, połączone z elementami edukacyjnymi.

- Sport łączy w sobie naukę i zabawę, jest nośnikiem wartości choćby takich jak szacunek dla innych, czy szlachetna rywalizacja. Młodym ludziom zapewnia też poczucie przynależności do wartościowej grupy. Taką placówkę założyliśmy na terenie Autonomii Palestyńskiej, gdzie Palestyńczycy i Żydzi wspólnie grają w piłkę. Nasze placówki, istniejące w Ameryce Południowej, odciągają dzieci od ulicznych gangów - powiedział Julio Gonzalez Ronco.

Fundacja Realu Madryt jest organizacją non profi. Prowadzi działalność w ponad 30 krajach na całym świecie. Jej głównym celem jest niesienie pomocy dzieciom z nizin społecznych poprzez organizację zajęć sportowych piłkarskich, koszykarskich i tenisowych.

Więcej o: