Judo. Daria Pogorzelec wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich!

Daria Pogorzelec (78 kg, Wybrzeże Gdańsk), jako szósta reprezentanta Polski w judo, wystąpi w olimpijskim turnieju w Londynie. Listę uczestników igrzysk ogłosiła w środę międzynarodowa federacja (IJF).
Już wcześniej prawo występu w IO 2012 wywalczyło - na podstawie rankingu - czworo biało-czerwonych: Tomasz Kowalski (66 kg, AZS Opole), Tomasz Adamiec (73 kg, Ryś Warszawa), Janusz Wojnarowicz (+100 kg, Czarni Bytom) i Urszula Sadkowska (+78 kg, Nippon Olsztyn).

W niedawnych mistrzostwach Europy kwalifikację zapewniła sobie Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków), która zdobyła tytuł wicemistrzowski - podobnie jak Kowalski - i awansowała na 14. miejsce, ostatnie premiowane awansem z listy światowej. Z kolei Pogorzelec bilet na igrzyska wywalczyła na podstawie rankingu europejskiego.

- Dwuletni system kwalifikacji sprawił, że startów było bardzo dużo. Zweryfikowały one możliwości poszczególnych judoków. Do Londynu pojadą najmocniejsi w poszczególnych wagach - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Jarosław Wołowicz.

W rankingu olimpijskim IJF najwyższą pozycję z Polaków zajął Kowalski - 9. Wojnarowicz był 10., Sadkowska - 12., a Adamca i Kłys sklasyfikowano na 14. miejscu.