Sport.pl

Polska nie wygrała z Brazylią od 10 lat, ale... Pamiętacie mecz w Ergo Arenie?

Meczem z Brazylią w Toronto polscy siatkarze rozpoczną grę w tegorocznej edycji Ligi Światowej. To wyjątkowo trudny rywal, z którym Polacy regularnie przegrywają. Oprócz jednego spotkania - w Ergo Arenie.
Początek meczu z Brazylią, inaugurującego występy Polaków w LŚ, w sobotę o godz. 2 czasu polskiego. Brazylijczycy od lat są głównymi faworytami do wygrania Ligi Światowej, od lat regularnie wygrywają też z Polakami. Ostatni raz w meczu o punkty Polakom udało się ograć Brazylijczyków w 2002 r. w fazie interkontynentalnej Ligi Światowej.

Ale w między czasie był jeszcze jeden mecz - choć tylko towarzyski. Na otwarcie Ergo Areny, pięknej hali na granicy Gdańska i Sopotu, rozegrano właśnie mecz Polska - Brazylia, który biało-czerwoni wygrali po pasjonującej walce 3:2. To po tym spotkaniu lider naszej kadry Bartosz Kurek powiedział, że w tej hali to można góry przenosić.

Czy Polacy przypomną sobie tamto spotkanie i udowodnią, że potrafią pokonać Brazylię nie tylko w meczu towarzyskim?

Więcej o:
Komentarze (3)
Polska nie wygrała z Brazylią od 10 lat, ale... Pamiętacie mecz w Ergo Arenie?
Zaloguj się
 • acdc1973

  Oceniono 7 razy 7

  od 1992 roku ???? !!!!!! Kto te artykuły pisze...

 • spoko89

  Oceniono 2 razy 0

  "Brazylijczycy od lat są głównymi faworytami do wygrania Ligi Światowej(...)". Mam wrażenie, że byli głównymi faworytami, obecnie są nimi Rosjanie i niech autor artykułu mnie przekona, że jest inaczej. Chyba że mamy kilku głównych faworytów.

 • gesi9

  0

  Sorry, oczywiście nie wygraliśmy od 2002. Dzięki za czujność. gesi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX