Sport.pl

Popłynęli na skuterach. Za nami IV Mistrzostwa Polski oraz Puchar Europy Dziennikarzy [FOTO]

W sobotę na akwenie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie odbyły się zawody Pucharu Europy Dziennikarzy na Skuterach Wodnych Gdańsk 2012 oraz IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Wystartowali dziennikarze, sportowcy oraz vipy. Oprócz ścigania się dla wyników, uczestnicy wspomagali podopiecznych Fundacji Żyć z Pompą. Dzięki tej imprezie do potrzebujących dzieciaków trafią dwie specjalistyczne pompy do żywienia pozajelitowego.
Jetskirace .pl to jeden z najważniejszych projektów sportowych Miasta Gdańska. Realizowany kolejny rok przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z fundacją "Żyć z Pompą" tworzy niezapomniane widowisko sportowe.

Ciekawe widowisko zaprezentowali przede wszystkim sportowcy, którzy mimo deklaracji o starcie w celach charytatywnych, nie byli w stanie odłożyć na bok swoich ambicji i waleczności. Na plaży w Brzeźnie pojawił się między innymi Team Diablo z mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Włodarczykiem na czele, Siatkówka Team z Izabelą Bełcik, reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak. Skład sportowców i vipów uzupełniły poseł RP Iwona Guzowska, mistrzyni świata fitness Aleksandra Kobielak oraz tancerz i choreograf, Maciej "Gleba" Florek, a także wolontariusze UEFA. Media reprezentowane były przez dziennikarzy: TVN, TVN24, Polski The Times, Polsatu Sport, Orange Sport, WP.PL, Men's Health, TOK FM, Gazety Wyborczej, Pomorską TV, Prestige, Expresy.

Finał sportowców i vipów wygrał Maciej "Gleba" Florek, uzyskując najlepszy czas w serii czterech przejazdów. Niespełna 4 sekundy do zwycięzcy stracił "Siatkówka Team" z Izą Bełcik. Trzecie miejsce zajęli wolontariusze UEFA.

W klasyfikacji dziennikarzy tytuł oficjalnego mistrza Polski zdobył Łukasz Borowski, reporter Po lsatu Sport. Różnica po czterech przejazdach między nim a drugim zawodnikiem mistrzostw, Jakubem Jakubowskim z magazynu Prestige wyniosła zaledwie 28/100 sekundy! Trzecie miejsce zajął Adam Furyk reprezentujący miesięcznik Men's Health Na zdobywców podium obu kategorii czekały trofea w postaci pamiątkowych porcelanowych pucharów w formie kasku sportowego.

Plaże w Brzeźnie żyła nie tylko wyścigami. Instruktorki z Calypso Beach Zumba wciągały do tanecznej zabawy plażowiczów i widzów. Muzykę do zabawy serwowali Dj'e Funk B oraz Horba. Oni również zapewnili świetną dawkę funk'owych rytmów podczas wieczornego Funky Party. Ci, którzy będą bawić się na plaży przy muzyce i zostaną do późnego wieczora w Brzeźnie, o 23.00 obejrzą efektowny pokaz sztucznych ogni.