Sport.pl

Półfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Seahawks Gdynia w drodze na Stadion Narodowy

Lider rundy zasadniczej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Seahawks Gdynia, w półfinale rozgrywek, podejmie w sobotę AZS Silesia Rebels. Zwycięzca tego starcia zagra 15 lipca w finale, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
- Miejsce rozgrywania finału daje nam jeszcze większą motywację. Dla zawodników, którzy amatorsko uprawią sport, będzie to niezapomniane przeżycie. Bo który ze sportowców nie chciałby wystąpić na murawie tak pięknego obiektu - mówi trener Jastrzębi Maciej Cetnerowski

W sezonie zasadniczym PLFA poprowadził on swój zespół do dziewięciu zwycięstw w dziesięciu meczach. Zresztą liga wyraźnie podzieliła się na trzy najlepsze zespoły i trzy gorsze. O pierwsze miejsce Seahawks rywalizowali z Warsaw Eagels oraz Devils Wrocław. Orły przegrały dwa spotkania, a wrocławianie trzy. Dzięki temu gdynianom udało się uniknąć w półfinale konfrontacji z którąś z tych ekip. Trafili za to na Rebels.

Zespół ten powstał z fuzji dwóch ekip: Miners i Warriors, a jego celem przed tym sezonem było wywalczenie awansu do play-off. W rundzie zasadniczej Seahawks nie pozostawili rywalom ze Śląska złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Na wyjeździe gdynianie wygrali 49:0, a u siebie zwyciężyli 61:19.

- Jeżeli zagramy tak jak w pierwszej rundzie, to pojedziemy na finał do Warszawy. Jesteśmy pozytywnie nastawieni - twierdzi Cetnerowski.

Silesia szykuje jednak parę niespodzianek dla rywala na półfinałowe starcie. Zespół wzmocnią słowaccy futboliści.

- Z tego co się orientuję, to są to zawodnicy, mający za sobą epizody w lidze czeskiej. Kilka lat temu był tam całkiem niezły poziom - dodaje trener Jastrzębi.

Tak jak Rebels skoncentrowali się na awansie do play-off, tak gdynianie od pierwszych dni sezonu przygotowawczego (a zaczęli już w październiku) skupili się na wywalczeniu pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski. Do zespołu wrócił grający trener i koordynator defensywy Jeff George Jr., wzmocnili ją także dwaj inny Amerykanie Kyle McMahon oraz Josh LeDuc. W połączeniu z prezentującymi wysoki poziom polskimi zawodnikami, stworzyli oni machinę, która pewnie zmierza po tytuł.

Początek spotkania Seahawks - Rebels, sobota, godz. 17, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni. Wstęp wolny.

Jesteś fanem futbolu amerykańskiego? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: