Timberland Nord Cup 2012 i zlot Baltic Sail. W deszczu, ale walecznie

Za nami drugi dzień zmagań o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w ramach regat Timberland Nord CUP 2012 i zlotu Baltic Sail. Kolejny dzień rywalizacji przebiegał pod znakiem walki windsurferów i ?Optymistów, wystartowały też eliminacje do Akademickich Mistrzostw Świata w match racingu, których zwycięzca wywalczy wyjazd do francuskiej Nicei.
Oglądasz regaty Timberland Nord Cup? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Mistrzostwa w klasie Techno 293 i zarazem eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej klasie przebiegały bez większych niespodzianek. Po dwóch dniach (i pięciu biegach) wśród chłopców pozycję lidera utrzymał Adam Sosnowski (Sopot), za jego plecami znajduje się Marcin Komar (Sopot), a trzeci jest Wiktor Samoraj (Mrągowo). Wśród dziewcząt, na pierwszą pozycję wskoczyła Zuzanna Czuryło (Poznań). Kolejne miejsca medalowe zajmują Patrycja Lis (Poznań) oraz Żaneta Szymańska (Mrągowo).

W klasie windsurfing Techno 5.8 także obyło się bez większych roszad. W klasie UKS po dziewięciu wyścigach pierwsze (Michał Jagielak, GKŻ) i drugie miejsce (Michał Tolak, GKŻ) pozostało bez zmian, a na 3 pozycji znalazł się Adam Żarnowski. W klasie Optymist cała czołówka utrzymała swoje pozycję: 1. Kacper Paszek (Gdańsk), 2. Bartosz Reiter (Gdańsk), 3. Stanisław Konarzewski (Gdańsk).

- Ci chłopcy brylują w tej klasie. To już doświadczeni zawodnicy, zwykle ścigający się w grupie B. A przecież niektórzy z dopiero zaczynają przygodę z regatami. Ale i tak drugiego dnia zawodów poziom był bardziej wyrównany niż na inaugurację - mówi Grzegorz Mańkucki, główny organizator pucharu i sędzia w klasach Optymist oraz windsurfing UKS. - Podczas ostatnich wyścigów panowały trudne warunki, ale mimo obfitego deszczu dzieciaki trzymały się dzielnie. Wiało około 2-3 m/s, czyli 5-6 węzłów. W skali wiatru Beauforta jest to zaledwie 1-2, była więc to jazda bardziej wypornościowa niż ślizgowa. Liczyła się dobra kondycja i taktyka. O wynikach w dużej mierze decydował układ na starcie, bo błędy tam popełnione ciężko było naprawić - podsumował sędzia.

W środę rozpoczęły się również eliminacje do Akademickich Mistrzostw Świata w match racingu Wystartowało w nich osiem trzy- lub czteroosobowych załóg:

Plan na czwartek

godz. 10-15, w pobliżu plaży Gdańsk - Stogi, Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w klasie Techno 293, godz. 10-15, Martwa Wisła (Górki Zachodnie): match racing, klasa Optymist, windsurfing UKS, godz. 15 - ogłoszenie wyników (marina AZS) match racing, godz. 15, ogłoszenie wyników (marina AZS): regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska; klasy Techno 293, Optymist, windsurfing UKS.