KSW 20. Z kim Pudzianowski zawalczy w Ergo Arenie? I dlaczego nie będzie Mameda Chalidowa?

15 września gdańsko-sopocka Ergo Arena ponownie ugości galę Konfrontacji Sztuk Walki. Wydarzeniem wieczoru będą walki Mariusza Pudzianowskiego i Jana Błachowicza.
Gala KSW wraca do Trójmiasta po ponad rocznej nieobecności. Poprzednio, 21 maja 2011 roku, gościła również w Ergo Arenie. W walkach wieczoru zobaczyliśmy wtedy Pudzianowskiego i Mameda Chalidowa. Tym razem Czeczena z polskim paszportem zabraknie, ale fani MMA i tak nie mogą narzekać. Potwierdzono już bowiem udział nie tylko "Pudziana", ale też Jana Błachowicza, Marcina Różalskiego, Karola Bedorfa, Kamila Walusia i Anzora Azhieva.

- Staramy się na każdą edycję wyznaczyć dwóch-trzech zawodników, którzy pociągną imprezę - tłumaczy właściciel KSW Martin Lewandowski. - Tym razem będzie to Pudzianowski i Błachowicz - dodaje. A co z Chalidowem, którego wkład w popularyzację dyscypliny w Polsce jest obecnie nawet wyższy niż Pudzianowskiego? - Mamed nie chciał wystąpić ze względów religijnych. Jest muzułmaninem, a w tym czasie jest ramadan. My to rozumiemy i w pełni akceptujemy - mówi Lewandowski.

Absolutną gwiazdą wieczoru będzie więc Pudzianowski, który Ergo Areny nie wspomina jednak zbyt dobrze. Rok temu, mimo odważnych zapowiedzi, przegrał bowiem z Anglikiem Jamesem "Kolosem" Thompsonem (przez poddanie w 2. rundzie). Lepsze wspomnienia ma za to Błachowicz, który zmusił do poddania Fina Toniego Valtonena oraz Różalski, który wygrał z Rosjaninem Sergiejem Szemietovem przez techniczny nokaut. Cała trójka polskich wojowników zaprezentuje się ponownie w Ergo Arenie, lecz ich przeciwnicy nie są jeszcze znani. - Błachowicz będzie miał przeciwnika z najwyższej półki. Jest w niebywałej formie i na takiego zasługuje. Z kolei Różalskiemu być może uda się wreszcie zawalczyć z Jerome Le Bannerem (mistrz świata w kick-boxingu), z którym miał walczyć już wcześniej, ale Francuza w ostatniej chwili wyeliminowała kontuzja - tłumaczy Lewandowski. - A Pudzianowski? Jemu także dobierzemy rywala z wysokiej półki. Nazwisko zdradzimy w ciągu najbliższych dni. Zapewniam tylko, że będzie równie duży i silny jak Mariusz.

Co warte podkreślenia, gale KSW mają wracać do Ergo Areny cyklicznie, przynajmniej raz do roku. Bilety na wrześniową galę są już w sprzedaży na portalu www.ebilet.pl.

Wybierasz się na galę KSW do Ergo Areny? Podyskutuj o niej na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »