Trójmiejska Liga Koszykówki. Rusza pierwsza edycja Ligi Letniej

Rozgrywki Ligi Letniej 3LK zostały podzielone na grupę PRO oraz amatorską. Do tej pierwszej zapisy już się zakończyły, ale do amatorskiej wciąż można nadsyłać aplikacje.
W grupie PRO wystąpi osiem zespołów. Zgłoszeni do niej zawodnicy na co dzień występują na parkietach Tauron Basket Ligi , 1. i 2. ligi rozgrywek PZKOSZ, także o wejście do 2. ligi POZKOSZ.

Wciąż za to trwają zapisy do Grupy Amatorskiej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.3lk.pl , a bliższe informacje organizacyjne można uzyskać także telefonicznie pod numerami 723-185-278, 501-033-126 lub mailowo liga3lk@gmail.com.

Sędziować będą arbitrzy licencjonowani przez PZKosz, a dzięki programowi do prowadzenia statystyk każdy zawodnik po zakończeniu spotkania będzie mógł dokładnie sprawdzić swoje osiągnięcia. Każdy będzie miał szansę otrzymać informacje na temat ilości zdobytych punktów, zbiórek, asyst, a nawet miejsca, z którego na parkiecie oddawał rzuty. Na podstawie tych statystyk ustalane będą klasyfikacje najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach.

Jak zapewniają organizatorzy, rozgrywki będą miały oprawę godną profesjonalnych meczów. Zawodowi DJ-e zadbają o dobrą atmosferę i oprawę muzyczną na wysokim poziomie.

Mecze rozgrywane będą na boiskach IV LO przy ul. Morskiej 186 w Gdyni. Rozgrywki ruszają już 8 lipca, jednak do Grupy Amatorskiej zgłaszać się będzie można do 12.07.Więcej o: