17 trójmiejskich sportowców jedzie na Igrzyska do Londynu

Siedemnastu sportowców z Trójmiasta na pewno wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie, które odbędą się w dniach 27 lipca - 12 sierpnia.
Do tego grona dołączyć mogą jeszcze lekkoatletki SKLA Sopot Anna Rogowska i Karolina Tymińska, które ze względu na kontuzje nie miały szansy wypełnić krajowych minimów. Ta pierwsza ma na to czas do 30 lipca, ta druga do 21 lipca.

Z tych, którzy na pewno pojadą do Londynu największe szanse na medal mają żeglarze: Mateusz Kusznierewicz z GKŻ Gdańsk (w klasie Star, wspólnie z Dominikiem Życkim) oraz Przemysław Miarczyński z SKŻ Ergo Hestia Sopot (klasa RS:X). Wielką niewiadomą jest forma naszej wioślarskiej czwórki podwójnej z Adamem Korolem (AZS AWFiS Gdańsk na czele).

Ponadto zwraca uwagę, że do Londynu pojedzie aż trzech oszczepników AZS AWFiS - Paweł Rakoczy, Bartosz Osewski, Igor Janik - oraz wyjątkowa posucha w tradycyjnie silnej w Gdańsku szermierce (a konkretnie florecie). Do Londynu wybiera się tylko Karolina Chlewińska, która na dodatek będzie tylko rezerwową w turnieju drużynowym.

Trójmiejscy olimpijczycy na igrzyska w Londyniegimnastyka artystyczna - Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia), judo - Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk), lekkoatletyka - Marta Jeschke (SKLA Sopot), Piotr Wiaderek, Paweł Rakoczy, Bartosz Osewski, Igor Janik (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Chabowski (WKS Flota Gdynia), szermierka - Karolina Chlewińska (AZS AWFiS), tenis - Klaudia Jans-Ignacik (SKT Sopot), wioślarstwo - Jarosław Godek (AZS AWFiS), Adam Korol (AZS AWFiS), żeglarstwo - Jolanta Ogar (AZS AWFiS), Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Mateusz Kusznierewicz (Gdański Klub Żeglarski), Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek (obaj AZS AWFiS).

Warunkowo: lekkoatletyka - Karolina Tymińska, Anna Rogowska (obie SKLA).

Kto z 17 trójmiejskich sportowców ma szanse na medal w Londynie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »