Londyn 2012. W sobotę na molo w Sopocie zaprzysiężenie polskich żeglarzy z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego

W uroczystości ślubowania reprezentacji żeglarzy zakwalifikowanych do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które w sobotę odbędzie się na molo w Sopocie, weźmie udział Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką.
Uroczystość ślubowania reprezentacji żeglarzy rozpocznie się w sobotę o godz. 9.30 na molo w Sopocie.

- Wizyta Prezydenckiej Pary podczas ślubowania reprezentacji żeglarzy to powód do dumy dla całego środowiska żeglarskiego w Polsce - mówi Jerzy Mieńkowski z Polskiego Związku Żeglarskiego. Po zaprzysiężeniu polskich żeglarzy, którzy wystąpią w igrzyskach Para Prezydencka weźmie udział w ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy klasy 29er w Sopockim Klubie Żeglarskim. Prezydent Bronisław Komorowski objął honorowy patronat nad tą imprezą.

Organizator regat - Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot przygotował dla kibiców wiele atrakcji. - Regaty Ergo Hestia Cup będzie można śledzić bezpośrednio z sopockiego molo. Warto też dodać, że w tym roku dekoracje najlepszych zawodników odbędą się na sopockiej plaży - informuje Aleksandra Moskal z SKŻ. - Regaty na skiffach 29er są niezwykle widowiskowe. Lekka konstrukcja łódki w połączeniu z jej dużym żaglem sprawiają, że na 29er można osiągać prędkości do kilkudziesięciu km/h. Możemy być więc pewni, że również i w Sopocie emocji nie zabraknie.