Lekkoatletka SKLA Sopot Karolina Tymińska wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Londynie

Karolina Tymińska jest drugą po Annie Rogowskiej lekkoatletką SKLA Sopot, która wypełniła warunkowe minimum na igrzyska olimpijskie w Londynie. Tym samym liczba polskich olimpijczyków wzrosła do 218, a trójmiejskich do 20.
Tymińska, najlepsza polska wieloboistka, nie mogła wypełnić minimum w terminie (mijał on 8 lipca) gdyż leczyła kontuzję - zmęczeniowe złamanie nogi. Jednak w uznaniu jej zasług (w ubiegłym roku 4. miejsce na mistrzostwach świat w Daegu, w obecnym 4. miejsce na halowych mistrzostwach świata w Stambule) Polski Komitet Olimpijski, na prośbę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wydłużył sopociance czas na uzyskanie minimum do 21 lipca. Tymińska musiała wystartować w pięciu konkurencjach i osiągnąć w nich co najmniej 4300 pkt. Przed tygodniem na mityngu w Białogardzie zaliczyła 200 m i rzut oszczepem, w ten weekend podczas wielobojowych młodzieżowych mistrzostw Polski w Warszawie (startowała poza konkursem) skompletowała odpowiednie wyniki w biegu na 100 m przez płotki, skoku wzwyż i pchnięciu kulą i w sumie uzyskała 4328 pkt. W tej sytuacji, choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, olimpijska nominacja dla Tymińskiej jest już tylko formalnością.

- Bardzo się cieszymy, że wypełniliśmy postawione zadanie, teraz z większym spokojem przygotowywać się będziemy do igrzysk - mówi trener Tymińskiej Michał Modelski. - Po takich problemach ze zdrowiem jakie miała Karolina ciężko w tej chwili przewidywać o co walczyć będzie w Londynie. Pojedziemy tam bez presji, tym bardziej, że w tym roku siedmioboistki prezentują niebotyczny poziom. Może zdarzyć się nawet taka sytuacja, że 6500 pkt [rekord życiowy Tymińskiej to 6544 pkt] nie da miejsca w czołowej dziesiątce! - podkreśla szkoleniowiec.

Tymińska do rozpoczęcia igrzysk trenować będzie w Spale, nie ma już w planach żadnych startów.

- W tych pięciu konkurencjach Karolina osiągnęła niezłe wyniki, w niektórych lepsze niż podczas mistrzostw świata w Daegu, w niektórych nieco słabsze. Trochę gorzej poszedł jej tylko skok wzwyż, gdzie miała problemy techniczne. Ogólnie jak na ten etap przygotowań i po tak długiej przerwie, jesteśmy zadowoleni - zaznacza trener Modelski.

Trójmiejscy olimpijczycy na igrzyska w Londynie

gimnastyka artystyczna - Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia), judo - Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk), lekkoatletyka - Marta Jeschke, Patryk Dobek, Anna Rogowska, Karolina Tymińska (wszyscy SKLA Sopot), Piotr Wiaderek, Paweł Rakoczy, Bartosz Osewski, Igor Janik (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Chabowski (WKS Flota Gdynia), szermierka - Karolina Chlewińska (AZS AWFiS), tenis - Klaudia Jans-Ignacik (SKT Sopot), wioślarstwo - Jarosław Godek (AZS AWFiS), Adam Korol (AZS AWFiS), żeglarstwo - Jolanta Ogar (AZS AWFiS), Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Mateusz Kusznierewicz (Gdański Klub Żeglarski), Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek (obaj AZS AWFiS).

Ile medali wywalczą w Londynie trójmiejscy sportowcy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »