Londyn 2012. Piąte igrzyska Mateusza Kusznierewicza

Igrzyska Olimpijskie w Londynie będą piątymi tej rangi zawodami dla Mateusza Kusznierewicza (GKŻ Gdańsk). Czy po złotym medalu w Atlancie i brązowym w Atenach, Polak wróci z Londynu z trzecim medalem IO?
Kusznierewicz swoją karierę na igrzyskach zaczynał w 1996 r. w Atlancie, gdzie od razu sięgnął po złotym medal. Później startował w Sydney, Atenach i Pekinie, ale tylko z Grecji wrócił do Polski z medalem (brąz). - Do kadry olimpijskiej zostałem powołany już jesienią 1992 roku. Mija właśnie 20 lat na najwyższych obrotach! Cały czas w ścisłej światowej czołówce - cieszy się Kusznierewicz. - Od tamtego czasu zdobyłem złoty i brązowy medal olimpijski, trzy tytuły mistrza Świata, cztery złote medale Mistrzostw Europy, ponad dwadzieścia zwycięstw w regatach pucharu świata, tytuł Żeglarza Roku 1999 roku przyznawany najlepszemu żeglarzowi na świecie oraz wiele srebrnych i brązowych medali wymienionych powyżej imprez, których zliczyć mi dzisiaj ciężko. Mam olbrzymią satysfakcję i radość z tych wspaniałych sukcesów. Los podarował mi mnóstwo ciekawych przeżyć, doświadczeń i emocji. Był to też okres związany z wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą, poświęceniami. Niczego jednak nie żałuję i niczego bym nie zmienił - dodaje jedna z największych polskich nadziei na medal w Londynie.

- Nie zamierzam dywagować na temat naszych szans w Londynie. Jedziemy dobrze przygotowani, skoncentrowani i pełni motywacji - mówi Kusznierewicz, który w klasie Star pływa wraz z Dominikiem Życkim ze Spójni Warszawa. - Wykonaliśmy kawał solidnej pracy trenując do tego startu. Mamy bardzo dobry sprzęt, znakomity zespół trenerski, wiedzę na temat akwenu i doświadczenie, które postaramy się dobrze wykorzystać. Przed nami ciężka walka z mocnymi przeciwnikami. Za rywali mamy najlepszych żeglarzy świata. Szczególnie ciężko będzie pokonać Anglików i Brazylijczyków, którzy od dwóch lat wygrywali większość regat. W tak wyjątkowej imprezie, jaką są Igrzyska Olimpijskie wszystko może się jednak wydarzyć. Przy sprzyjających wiatrach, mądrym i szybkim żeglowaniu mamy szanse na medal. Będzie to jednak trudne zadanie. Istotne żebyśmy skupili się nie na przeciwnikach ale na naszych umiejętnościach, nastawieniu i decyzjach. Już niedługo przekonamy się co z tego wyniknie.

Program regat olimpijskich w klasie Star:

29 lipca - 2 wyścigi

30 lipca - 2 wyścigi

31 lipca - 2 wyścigi

1 sierpnia - dzień przerwy

2 sierpnia - 2 wyścigi

3 sierpnia - 2 wyścigi

4 sierpnia - dzień przerwy

5 sierpnia - wyścig medalowy i ceremonia wręczenia medali

6 sierpnia - powrót do Polski

Czy Mateusz Kusznierewicz popłynie w Londynie po medal Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »