Sopocka plaża na sportowo. Siatkarze i piłkarze zakończyli rywalizację

Sopocka plaża ponownie zapełniła się sportowcami amatorami. Wyłonili oni pomiędzy sobą zwycięzców w dwóch turniejach: siatkarskim Ziaja Cup oraz piłkarskim Samsung Solid Cup.
W turnieju siatkówki plażowej w kategorii Open z cyklu Ziaja Cup wystartowały 22 pary i do ostatniej piłki trwała zażarta walka o zwycięstwo w turnieju oraz podium w klasyfikacji końcowej. Ostatecznie po trzysetowej walce w decydującej partii 15:13 zwyciężyła para Mariusz Seroka i Mateusz Zięba (Rumia, Elbląg) pokonując duet Andrzej Skórski i Łukasz Mokrski (Gdańsk).

W klasyfikacji końcowej zwyciężyli Bartłomiej Szczypczyk i Andrzej Skórski (Sopot, 24 pkt), na drugim miejscu znaleźli się Seroka (20 pkt) i Zięba (14 pkt), ostatni stopień podium przypadł najbardziej walecznym siatkarzom Bogdanowi Paszko i Wojciechowi Wojciechowiczowi z Gdańska (14 pkt).

Półfinały turnieju: Łukasz Mokrski i Andrzej Skórski (Gdańsk) - Daniel i Sebastian Koska (Sopot) 21:14; Mateusz Zięba i Mariusz Seroka (Elbląg, Rumia) - Bogdan Paszko i Wojciech Wojciechowicz (Gdańsk) 21:18

o III miejsce: Paszko i Wojciechowicz - Koska i Koska 21:14, 21:11

o I miejsce: Zięba i Seroka - Mokrski i Skórski 21:15, 18:21, 15:13

W turnieju piłki nożnej plażowej z cyklu Samsung Solid Cup o zwycięstwie w serii finałowej i klasyfikacji końcowej decydował ostatni mecz pomiędzy HG Technology Gdańsk i Bauns Gdańsk. Zwycięstwem 3:0 gdańscy zawodnicy HG Technology (dawny Duraj i Terma) przypieczętowali sukces w turnieju finałowym i o jeden punktu wyprzedzili w klasyfikacji końcowej gdański Bauns.

Kolejność Turnieju Finałowego: 1. HG Technology Gdańsk, 2. Old Boys Sopot, 3. Cziki Taka Gdańsk

Klasyfikacja końcowa Samsung Solid Cup: 1. HG Technology Gdańsk 21 pkt, 2. Bauns Gdańsk 20 pkt, 3. Old Boys Sopot 9 pkt

Skład zwycięzców HG Technology Gdańsk: Dariusz Borkowski, Adam Borkowski, Mariusz Marszeniuk, Andrzej Tomaczkowski, Paweł Wróblewski, Tomasz Dziabas, Marcin Celejewski, Krzysztof Wilandt.

Oprócz sponsorów tytularnych imprezy wsparły: Coca-Cola, Timex i Centrum U7.

MOSiR Sopot zaprasza również na kolejne zawody. W sobotę 11 sierpnia odbędzie się Morski Wyścig Pływacki Timex Cup 2012. Zapisy w godz.10-11.45 przy Klubie "Czarna Perła", plaża w Sopocie, wejście nr 19. Start o godz. 12.