Wystartowała 9. edycja regat Sopot Match Race

Od 16 do 19 sierpnia na wodach wokół sopockiego mola odbywać się będą dziewiąte regaty Sopot Match Race. To zawody o najwyższym współczynniku Grade 1, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata.
Tegoroczne regaty są najlepiej obsadzonymi zawodami w dziewięcioletniej historii imprezy. Oprócz Karola Jabłońskiego, najbardziej utytułowanego polskiego sternika na starcie regat znajdzie się ścisła czołówka światowego rankingu ISAF.

Obok pierwszej czwórki regat SMR 2011, czyli zeszłorocznego zwycięzcy Francuza Pierre'a Antoine Morvana, obecnie trzeciego zawodnika w rankingu sterników ISAF, drugiego w zeszłym roku Karola Jabłońskiego, trzeciego Erica Monnina ze Szwajcarii oraz czwartego Przemysława Tarnackiego, w tegorocznej imprezie wystartują także Duńczyk Mads Ebler, Fin Staffan Lindberg - zwycięzca pierwszych regat SMR w 2004 roku oraz Nowozelandczyk Laurie Jury, czwarty w SMR 2005.

Rywalizacja wokół sopockiego mola odbywać się będzie w formule match racing - wyścigach, w których żeglarze zmierzą się jeden na jednego. Po wyścigach eliminacyjnych, gdzie każdy zawodnik spotka się z każdym do fazy pucharowej awansuje czterech najlepszych sterników.

Harmonogram regat:

Czwartek, 16 sierpnia

godz. 10-16 - wyścigi: runda round robin ("każdy z każdym")

godz. 20 - ceremonia otwarcia regat, koktajl, losowanie jachtów - klub Meridian, Marina Sopot

Piątek, 17 sierpnia

godz. 10-16 - wyścigi: runda round robin ("każdy z każdym")

godz. 20.30 - "Kmag-Belvedere Sailors Party" - restauracja Zatoka Sztuki, Sopot Łazienki Północne

Sobota, 18 sierpnia

godz. 10-17.30 - wyścigi: półfinały

godz. 17.30-18 - wyścig VIP Race

godz. 20 - Yachting Banquet - tarasy hotelu Sheraton

Niedziela, 19 sierpnia

godz. 10-14 - wyścigi: mały finał i finał

godz. 15.30 - ceremonia zakończenia regat - klub Meridian, Marina Sopot