Sport.pl

Radosław Michalski kandydatem na prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Namówili mnie Romek Kosecki i Mateusz Borek

Były reprezentant Polski Radosław Michalski, wychowanek Stoczniowca Gdańsk, a potem piłkarz m.in. Legii Warszawa oraz Widzewa Łódź, wystartuje w wyborach na prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Próba przejęcia władzy w woj. pomorskim przez Michalskiego - rocznik 1969 - ma być jednym z pierwszych kroków do wielkiej zmiany pokoleniowej w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najpierw na szczeblu lokalnym, potem we władzach krajowych.

- Jakiś czas temu spotkałem się z Romkiem Koseckim [były reprezentant Polski, obecnie poseł na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej] oraz Mateuszem Borkiem [znany komentator sportowy Polsatu oraz Eurosportu] i w trakcie rozmowy zaczęliśmy się zastanawiać co można zrobić, żeby zmienić układ panujący obecnie w PZPN - mówi Michalski, który po zakończeniu kariery był m.in. dyrektorem sportowym w Lechii Gdańsk. - Od samej góry władzy przejąć się póki co nie da, tam wszystko jest zabetonowane, ale na szczeblu lokalnym jest według mnie szansa na zmiany. Romek i Mateusz namawiali mnie żebym wystartował w wyborach na prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i zdecydowałem się podjąć wyzwanie - tłumaczy Michalski.

Wybory odbędą się 25 sierpnia, a jedynym rywalem Michalskiego będzie obecny prezes (a właściwie pełniący obowiązki prezesa w zastępstwie zawieszonego w obowiązkach pod koniec 2008 r. Henryka Klocka) Andrzej Szczepański - rocznik 1947 - w przeszłości działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, który w latach 1988-1989 przewodniczył Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Słupsku. Pod jego wodzą Pomorski ZPN tkwi w marazmie, on sam wielokrotnie się kompromitował, chociażby jako delegat PZPN na mecze ekstraklasy. M.in. doprowadził do niemałej awantury w trakcie spotkania Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław kiedy zażądał zdjęcia flagi z napisem "Precz z komuną".

- W tej chwili ciężko przewidzieć jak to się wszystko potoczy - podkreśla Michalski. - Prowadzę małą kampanię wyborczą, w podokręgu słupskim pomaga mi Paweł Kryszałowicz [były reprezentant Polski, wychowanek Gryfa Słupsk], w podokręgu malborskim Zenon Małek [były piłkarz m.in. Lechii Gdansk i Wisły Kraków] zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie uda się teraz to spróbuję za cztery lata, kropla drąży skałę, a trzeba w końcu zrobić coś żeby ruszyć z posad dotychczasowy układ - zaznacza 28-krotny reprezentant Polski.

Jaki będzie jego program wyborczy?

- Przed wszystkim chciałbym żeby woj. pomorskie zaczęło coś znaczyć we władzach krajowych PZPN bo w tej chwili nie ma nas nigdzie: ani w zarządzie, ani w komisji sędziowskiej, ani w żadnej innej ważnej komisji. Dlaczego piękny stadion Arki nie dostaje organizacji meczów reprezentacji Polski, a nasza kadra gra chociażby w Lubinie czy Kielcach. Obiekt w Gdyni na pewno nie ustępuję dwóm wymienionym. O PGE Arenie już nie wspomnę, tu reprezentacja Polski od czasu do czasu grać po porostu musi i to mecze ważne o punkty. Chciałbym również doprowadzić do sytuacji, w której związek nie będzie urzędem, ale pełnić będzie rolę administracyjną. Ma klubom pomagać, a nie tylko egzekwować kary. Przerzuciłbym również część pieniędzy przeznaczanych na Szkoły Mistrzostwa Sportowego na dotacje dla ubogich dzieci, których rodziców zwyczajnie nie stać aby opłacać treningi, obozy, sprzęt sportowy. W tym całym rozgardiaszu uciekają nam talenty z biednych rodzin. Trzeba też zrobić coś z procedurą powoływania zawodników do kadr województwa. Teraz jest tak, że jeśli trener wywodzi się Arki to w kadrze jest 15 zawodników z Arki, jeśli z Lechii to 15 zawodników z Lechii. Przecież to jakieś kuriozum, może należałoby wprowadzić jakieś limity? Problemów jest oczywiście dużo więcej, powoli zaczynam wgryzać się w różne zagadnienia i mam nadzieję, że będzie mi dane zrealizować swoje pomysły i wpuścić do Pomorskiego ZPN trochę świeżego powietrza. To się może udać! - kończy optymistycznie Michalski. Jego zwycięstwo w wyborach mogłoby być kamyczkiem, który wywoła lawinę w całym kraju. Wszystko wyjaśni się 25 sierpnia.Czy Radosław Michalski byłby dobrym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej?
Więcej o:
Komentarze (13)
Radosław Michalski kandydatem na prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Namówili mnie Romek Kosecki i Mateusz Borek
Zaloguj się
 • mohero_kato_faszysta

  Oceniono 9 razy 3

  To nowe pokolenie to jeszcze większe kręty a do tego chlejusy także niczego dobrego nie wróże

 • paka48

  Oceniono 4 razy 2

  Jest niewesoło. Ale jeżeli wkraczają w to media, to będzie tylko jeszcze gorzej. Napąpują balon jak z siatkarzami na Londyn 2012 lub piłkarzy na Estonię i wszystko ... pierdut. A tak szczerze - wszystko byle nikt z Gdańska. Piłka w pomorskim padnie - żadnego szkolenia juniorów, tylko jedno będzie w głowie - jak utrzymać Arenę! A co do hasła "Precz z komuną" nie mam nic przeciwko - lecz zamiast go zdejmować wolałbym obok postawić "precz z Solidarnością" bo wszystko czego się nie dotknie to spieprzy! I Pan chyba też. Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje - kiedy do Was działaczy to dotrze!

 • jurekkoz

  Oceniono 1 raz 1

  Niewiele to da. Aby podnieść poziom sportu, trzeba zmusić już małe dzieci do ruszania się. Teraz siedzą przed telewizorami i komputerami. Może coś by dało jakby miały codziennie 2 godziny wuefu, ale do tego trzeba armii nauczycieli, nowych hal, boisk - kto za to zapłaci? A opłacałoby się - mniej trzydziestoletnich zawałowców, mniej otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, a więcej sukcesów sportowych. Niestety nie wydaje mi się, aby ktokolwiek tego chciał i na to pozwolił.

 • ylli

  Oceniono 21 razy 1

  Wiecie co jest najgorsze... Że nawet jak leśne dziadki miną to nie ma zaplecza. Pokolenie Hajtów, Swierczewskich, Majdanów umiało tylko szmuglować fajki, chlać do upadłego i bawić się cycatymi piosenkarkami... Niestety będzie to samo co teraz tylko w ciutke lepszym stylu bo wszyscy umieją się składnie wypowiadać w przeciwieństwie do Laty. Niestety Michalski Kosecki czy Borek to to samo.

 • komunikat.4

  Oceniono 10 razy 0

  pięknie brzmi Andrzej Szczepański w przeszłości działacz PZPR. Dobra rekomendacja bo skoro działacz PZPR to lepszy fachowiec niż styropianowe nieuki .

 • acer59

  Oceniono 5 razy -1

  Ależ te POsrańce to naiwniaki . Czy oni naprawdę nie widzą że dzisiaj marka "PełO" to synonim złodziejsko-lodziarsko-nePOtycznego zbydlęcenia ?! Jeszcze ich ,qrwa , do PZPN-u wsadzić - żeby zrobiły następny "ambergold" ? Wyp....alać ! Szczepański , z pezetpeer ? Super , prezesa ma jak w banku .

 • ttoorroo05

  Oceniono 3 razy -1

  Przeciez wiadomo o co chodzi,kolesiostwo panuje na tym podworku,jak wPZPN.My tobie a ty nam.A kibice?...hu.j z nimi,trzeba kase trzepac poki ten system zlodziejski istnieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX