BCT Gdynia Marathon już w sobotę

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy po 35 latach maraton pływacki na trasie Hel - Gdynia. Czternastu pływaków pokona ekstremalny, ponad 18-kilometrowy dystans na Zatoce Puckiej w niespełna pięć godzin.
W tym czasie organizatorzy zapraszają kibiców do spędzenia czasu w plażowym miasteczku, które powstanie w sobotę na plaży miejskiej w Gdyni. Wśród atrakcji znajdą się m.in. występ finalistki olimpijskiej w gimnastyce artystycznej Joanny Mitrosz, gry sportowe i ścianka wspinaczkowa. Pierwszych zawodników na mecie w Gdyni można się spodziewać ok. godz. 14 (start z Helu ok. godz. 9).

- Zawodnicy są już w Gdyni. We wtorek jako pierwsza przyjechała Mallory Mead z USA, która już w środę rozpoczęła na Zatoce Gdańskiej treningi przygotowujące do startu w maratonie. Przylecieli też Peter Stoychev - jedenastokrotny Mistrz Świata w pływaniu na wodach otwartych i niepokonany rekordzista świata w pływaniu przez Kanał La Manche oraz Trent Grimsey - jeden z najlepszych pływaków świata - mówi Tomasz Pąchalski, Dyrektor Sportowy BCT Gdynia Marathon.

- Tego dnia chcemy skierować oczy wszystkich miłośników pływania na Gdynię. W związku z tym, że tylko nieliczni będą mogli śledzić zmagania pływaków na całej trasie, wszystkim cierpliwie oczekującym na mecie zapewnimy wraz z Gdyńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji liczne atrakcje. Na gdyńskiej plaży przy Skwerze Kościuszki od godz. 10 będzie można m.in. bezpłatnie pojeździć quadami i segwayami. Dla odważniejszych i aktywnych plażowiczów przygotowaliśmy ściankę wspinaczkową - mówi Dagmara Łuczka, rzecznik BCT Gdynia Marathon.

Rangę imprezy podniesie wyjątkowy występ zaproszonej przez Bałtycki Terminal Kontenerowy finalistki Igrzysk Olimpijskich w Londynie w gimnastyce artystycznej - Joanny Mitrosz. O godz. 15.30 na plaży, tuż przed ceremonią wręczenia medali zawodnikom startującym w BCT Gdynia Marathon, pochodząca z Gdyni olimpijka zaprezentuje układy, dzięki którym jako jedyna Polka dostała się do finału Igrzysk Olimpijskich zdobywając 9 miejsce w tej dyscyplinie.