Radosław Michalski został nowym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

Były reprezentant Polski i mistrz kraju w barwach Legii Warszawa i Widzewa Łódź został nowym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Michalski zdobył w głosowaniu 43 głosy, a jego rywal Andrzej Szczepański, pełniący dotychczas obowiązki prezesa, 38 głosów. Tak więc sytuacja w której urzędujący prezes wystartował w wyborach i nie został wybrany na kolejną kadencję zdarzyła się w polskiej piłce po raz pierwszy w tym roku.

Michalski to były reprezentant Polski. W koszulce z orłem na piersi rozegrał 28 spotkań. Z Legią i Widzewem zdobył łącznie trzy tytuły mistrza kraju, dwa Puchary Polski i jeden Superpuchar. Grał z nimi też w Lidze Mistrzów. Tytuły zdobywał też poza granicami Polski, zarówno w izraelskim Maccabi Hajfa jak i cypryjskim Apollonie FC.

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyło mnie pomorskie środowisko piłkarskie. Chciałbym także podziękować mojemu rywalowi za merytoryczną i kulturalną rywalizację. Teraz przychodzi czas na wytężoną pracę. Za kilka dni będę chciał poinformować o pierwszych działaniach, jakie zamierza podjąć nowy zarząd - powiedział, cytowany przez Trojmiasto.pl, nowomianowany prezes pomorskiego ZPN.