Radosław Michalski został nowym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

Radosław Michalski

Radosław Michalski (Fot. Renata Dabrowska / AG)

Były reprezentant Polski i mistrz kraju w barwach Legii Warszawa i Widzewa Łódź został nowym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Michalski zdobył w głosowaniu 43 głosy, a jego rywal Andrzej Szczepański, pełniący dotychczas obowiązki prezesa, 38 głosów. Tak więc sytuacja w której urzędujący prezes wystartował w wyborach i nie został wybrany na kolejną kadencję zdarzyła się w polskiej piłce po raz pierwszy w tym roku.

Michalski to były reprezentant Polski. W koszulce z orłem na piersi rozegrał 28 spotkań. Z Legią i Widzewem zdobył łącznie trzy tytuły mistrza kraju, dwa Puchary Polski i jeden Superpuchar. Grał z nimi też w Lidze Mistrzów. Tytuły zdobywał też poza granicami Polski, zarówno w izraelskim Maccabi Hajfa jak i cypryjskim Apollonie FC.

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyło mnie pomorskie środowisko piłkarskie. Chciałbym także podziękować mojemu rywalowi za merytoryczną i kulturalną rywalizację. Teraz przychodzi czas na wytężoną pracę. Za kilka dni będę chciał poinformować o pierwszych działaniach, jakie zamierza podjąć nowy zarząd - powiedział, cytowany przez Trojmiasto.pl, nowomianowany prezes pomorskiego ZPN.

Zobacz także
 • Projekt nowego stadionu w Elblągu W II lidze powstanie piękny stadion. Gdzie? W Elblągu. Za ile? 35 mln złotych [ZOBACZ]
 • Wojciech Pawłowski Wojciech Pawłowski odmówił gry dla młodzieżowej reprezentacji Polski! Ale w seniorskiej... już by zagrał
 • Mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany w Gdyni
Komentarze (4)
Radosław Michalski został nowym prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej
Zaloguj się
 • akik46

  Oceniono 7 razy 7

  Szkoda,że nie stało się tak w czoraj w wyborach na Śląsku.

 • grzybniazpatatajnia

  Oceniono 3 razy 3

  związek okręgowy to nie PZPN.

 • szmal_1

  Oceniono 9 razy 3

  ale to już było... ;)
  Lato też jest byłym reprezentantem

 • ouimet

  Oceniono 2 razy 2

  a Chlopcy z Wroclawia jeszcze milcza?
  czyzby jeden z pierwszych nie sprzedajaco-kupujacych????
  Poczekamy,zobaczymy:)

  ps.trzymam kciuki za Goscia:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX