Igrzyska paraolimpijskie Londyn 2012. Natalia Partyka jak Oskar Pistorius

Trzeci złoty medal z rzędu chce przywieźć z paraolimpiady w Londynie Natalia Partyka. Urodzona w Gdańsku tenisistka stołowa jest główną faworytką do triumfu w startującym w czwartek turnieju.
Pierwsze złoto na paraolimpiadzie Partyka zdobyła osiem lat temu w Atenach. Bezkonkurencyjna była również w 2008 r., w Pekinie. Na obu tych imprezach zdobywała również srebro w drużynie.

Gdańska tenisistka stołowa, która uprawia tę dyscyplinę pomimo braku prawego przedramienia, wystąpiła również podczas XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które odbywały się na przełomie lipca i sierpnia. Tam doszła do 1/16 finału. Poza Partyką drugim sportowcem, który wystąpi zarówno na igrzyskach, jak i paraolimpiadzie w Londynie jest sprinter z RPA Oskar Pistorius.

Gdańszczanka wróciła do stolicy Anglii po kilku tygodniach przerwy, aby tym razem zdobyć medal. Mierzy oczywiście w trzecie złoto, bo w swojej dyscyplinie powinna być bezkonkurencyjna.

Turniej zaczyna się w czwartek. W eliminacjach 23-letnia Partyka zmierzy się z Turczynką Umran Ertis. Początek spotkania wyznaczono na godz. 14.40, ale godzina może ulec zmianie.

Dalszy ciąg eliminacji odbędzie się 31 sierpnia i 1 września. Półfinały zaplanowano na 1 września, a finał 3 września.